«Газпром» погрожує залишити Україну без газу

У «Газпромі» заявляють, що у разі непідписання договору з Україною на поставки газу в 2009 році до кінця поточного року будуть вимушені припинити ці поставки з 1 січня.

Про це в суботу в прямому ефірі російського телеканалу «Вести» заявив прес-секретар голови правління ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов.

«Ми б хотіли уникнути такого розвитку подій — у нас є час, щоб встигнути за дні, що залишилися до Нового року, про все домовитися, але, як ви чудово розумієте, поставляти газ без контракту ми не можемо», — сказав він.

Сергій Купріянов зазначив, що якщо умови меморандуму про поступовий перехід на ринкові ціни до 2011 року не будуть виконані, то ринкова ціна для України складеться з 1 січня 2009 року на рівні 400 дол. за тисячу кубометрів.«Меморандумом передбачений поступовий перехід на ринкове ціноутворення в 2009-2010 роках, і якщо умови меморандуму будуть виконані, можна буде говорити про інші умови», — підкреслив він.

При цьому Сергій Купріянов нагадав, що для виконання умов меморандуму Україні необхідно розрахуватися за вже поставлений газ.Відповідаючи на запитання, якою може бути ціна газу в такій ситуації, він сказав: «Це переговорний процес — ми поки деталі не розкриваємо».

Українська Правда

old_editor, 23.11.2008 13:48Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини