Шкільні автобуси небезпечні для здоров'я

Фахівці Організації захисту природи (NRDC) провели дослідження повітря у шкільних автобусах і дійшли невтішного висновку - дизельне паливо при переробці виділяє дуже велику кількість токсинів, які згубно впливають на незміцнілі організми юних пасажирів.

Дані дослідження показали, що за нетривалу подорож на шкільному автобусі дитина вдихає більшу кількість токсичних речовин, ніж міститься в каліфорнійському повітрі. Регулярні поїздки на таких автобусах можуть викликати рак у 23-46 молодих людей з мільйона. А переважна більшість шкільних автобусів заправляються саме дизельним паливом, через його відносну дешевину.

За словами одного зі співробітників NRDC їм вдалося довести, що школярі завдають собі набагато більше шкоди перебуваючи усередині автобуса, ніж навіть стоячи "під вихлопною трубою".

Компанія-виробник автобусів стверджує, що результати, отримані NRDC, помилкові. Її співробітники абсолютно переконані в неправильності отриманих даних, оскільки, як вони заявили, дослідження проводилося на дуже старих автобусах, де ще не був встановлений регулятор палива.

Нагадаємо, більше 23 мільйонів студентів США добираються до своїх навчальних закладів на автобусах. А тому NRDC рекомендує використовувати газ, що набагато чистіше дизельного палива.

У цей час уже 2600 автобусів їздять на газі, а водіям тих машин, які пересуваються на дизельному паливі, вчені настійно радять стежити за тим, щоб вікна були завжди відкриті.Джерело:
Освітній портал
old_editor, 06.09.2008 03:28Фоторепортажі