За порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність - поліція

Прикарпатські правоохоронці оперативно реагують на всі повідомлення стосовно виборчого процесу, а саме порушення правил передвиборної агітації, запобігають випадкам підкупу виборців та інше. Кожному правопорушенню буде надана правова кваліфікація з послідуючим вжиттям заходів згідно з чинним законодавством.

«Нагадуємо, що у своїй діяльності поліція дотримується політичної нейтральності, рівного та однакового підходу по відношенню до кожного кандидата», - відзначають у прес-службі обласної поліції.

Починаючи з 5 вересня, Ситуаційний центр ГУНП в Івано-Франківській області переведений на посилений варіант несення служби і цілодобово готовий приймати повідомлення та аналізувати інформацію про можливі порушення під час виборчого процесу.

Поліцейські закликають усіх учасників місцевих виборів діяти в рамках виборчого законодавства і пам’ятати, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-24 статтях КУпАП.

У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина передбачена статтями 157-160 КК України.

Правоохоронці закликають усіх учасників виборчого процесу неухильно дотримуватись вимог виборчого законодавства, а у разі виявлення його порушення — прохання негайно повідомити до поліції на спецлінію «102».


Леся, 16.09.2020 19:33Вибір редакції

Найпопулярніші новини