Франківські депутати виступили проти змін у виборчий кодекс, назвавши їх неприйнятними

Депутати Івано-Франківської міської рали на сесії підтримали звернення щодо недопущення порушення прав громадян вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування. Про це у Фейсбуці пише міський голова Руслан Марцінків.

За його словами, у 2019 році Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс України. Нова редакція Кодексу передбачає неприйнятні норми збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови та виборчих списків партій до місцевих рад.

«Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, обрані громадою міста представляти її інтереси, занепокоєні такими змінами. Адже сума застави зросла в 40 разів порівняно з виборами у 2015 році. У січні 2020 року ми вже зверталися до Президента України, Голови Верховної Ради та Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо розміру грошової застави на виборах. Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, підтримали ініціативу народного депутата Оксани Савчук внести зміни до статті 225 Виборчого кодексу України, щоб усунути дискримінаційний підхід. Даний законопроект №2769 підтримала 31 рада різних рівнів. Крім того, у зв’язку з епідемією коронавірусу розмір грошової застави стане непідйомною сумою для кандидатів у міські голови та для виборчих списків партій», - сказано у зверненні.

Зараз готуються нові зміни до вже прийнятого Виборчого кодексу України.

«Ще одне занепокоєння у нас викликала хвиля обговорень у засобах масової інформації щодо запровадження 5% виборчого бар’єру для партій, які беруть участь у виборах. Тані норми суперечить Конституції України (ч.1 ст. 38) та порушують право громадян України вільно обирати та бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Ми категорично проти намірів ввести всеукраїнський 5% виборчий бар’єр для учасників місцевих виборів.
5% виборчий бар’єр для учасників місцевих виборів означає, що якщо будь-яка партія на виборах до Івано-Франківської міської ради набрала 20%, але по всій країні не подолала 5% - ця партія не проходить в Івано-Франківську міську раду. Такими планами великі олігархічні партії хочуть переписати закон під себе. Заявляємо про неприпустимість реалізації такого сценарію, який неодмінно потягне за собою хвилю протестів та знищує право місцевого самоврядування, що закладене у Конституції України, гарантує можливість громадам вільно обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування», - сказано у зверненні.

Леся, 22.04.2020 11:12Вибір редакції

Найпопулярніші новини