Щоби не допустити Медведчука на посаду віце-спікера, «ЄС» та «Батьківщина» мають об’єднатися в опозицію – політолог

Після опрацювання 100% протоколів ЦВК оголосила одноосібним переможцем «Слугу народу». Тепер основним питанням є те, хто стане парламентською опозицією та займе посаду віце-спікера, відзначає у Фейсбуці політолог Віктор Таран.

За його словами, наразі виходить так, що на роль парламентської опозиції претендує партія «Опозиційна платформа – За життя», а її лідер Віктор Медведчук може зайняти пост віце-спікера.

Проте, каже політолог, ситуацію можна змінити.

«Є лише один варіант, який не допустить подібний сценарій - фракції Батьківщини та ЄС (Голос?) мають об’єднатися у спільну опозиційну платформу. Це дозволить проукраїнській опозиції перебрати контролюючі на себе, а промосковські сили «спустити» в маргінес», - відзначив політолог.

Проте, каже Таран, зважаючи на не прості минулі стосунки, об’єднуватись Батьківщині та ЄС буде не просто. Окрім того «Голос,» який позиціонує себе «новим обличчям у політиці,» може принципово не піти в об`єднання з Батьківщиною та ЄС зайнявши особливу «нішу» та «позицію» в парламенті.

«Але якщо проукраїнські партії не об’єднаються в одну опозиційну платформу це призведе до низки негативних наслідків:
1) опозицію очолять відверті проросійські сили
2) не можливо буде системно і ефективно контролювати Владу.
3) роздробленість опозиції призведе до того, що за пару років їх «зачистять» з політичної карти», - відзначив політолог.

Разом з тим, він додає, що в Україні немає закону про опозицію, тому  парламентська більшість може нічого не дати опозиції, повністю монополізувавши владу. Леся, 27.07.2019 10:35Вибір редакції

Найпопулярніші новини