Україні потрібен «Київський формат» переговорів по Донбасу – нардеп

Щоби припинити війну на Донбасі треба ввести новий формат переговорів, який був би вигідний Україні, про це в інтерв’ю «Апострофу» сказав нардеп від Прикарпаття, кандидат в президенти Олександр Шевченко.

«На сьогоднішній день немає сенсу з ними (з Росією) домовлятись. Вони все зробили, щоб показати, що це не є реальним. Думаю, це варто робити в присутності третіх осіб, але не в форматі Мінському чи ще якомусь іншому. Це має бути Київський формат, всі мають зібратись саме тут, і публічно, так би мовити в прямому ефірі домовлятись, а не говорити ні про що», - вважає Шевченко.

За його словами, щоби Україна стала суб’єктом міжнародної політики, треба показати, що ми хочемо тих переговорів, але хочемо не на позиції того, про кого говорять, а з позиції того, хто вимагає виконання міжнародних конвенцій і угод.

«У першу чергу, сказати чітко і ясно, щоб весь світ почув - чому Будапештський меморандум не виконаний? Америка, Англія і Росія в тому числі, зобов’язались нас захищати в обмін на ядерну зброю. От саме це питання треба піднімати і кричати, треба говорити тим же США, що вони також рівноцінно, разом з Європою і Англією, повинні відповідати за те, що на нас напали, повинні платити компенсації за втрату нашої незалежності. Та для цього треба мати велику силу волі, щоб це сказати. Але у наших можновладців офшори забиті мільйонами гривень, їм не до цього, вони залежні. Мене на відміну від них, ніхто не зможе цим шантажувати, бо я не маю офшорів і мені на це абсолютно все одно, тому я не буду розмінною монетою», - вважає Шевченко.

Леся, 11.01.2019 09:27