Відключення Росії від SWIFT призведе до фінансово-економічного колапсу – економіст

Відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT призведе до фінансово-економічного колапсу в країні, але це лише передфінальний крок. Про це у Фейсбуці пише голова Асоціації економістів України Андрій Новак.

«У разі відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT - це буде дуже серйозний удар по російській економіці, зокрема, по її банківському сектору. Тому що всі головні операції в світі в банківській сфері проводяться саме через цю систему. І хоча в РФ є аналог цієї системи, він годиться тільки для внутрішнього використання, зовнішньоекономічні операції стануть неможливими», - говорить експерт.

За його словами, з огляду на те, що майже половина російської економіки зав'язана на продажі газу і нафтопродуктів, то після удару по банківському сектору, це стане ударом і для енергетичного сектора. У сукупності це може привести до фінансово-економічного колапсу в Росії. Звичайно, це спричинить за собою дуже стрімку девальвацію російського рубля, а це означає практично фінансовий крах.

«Не згоден із заявами про те, що "велика і потужна" економіка Росії зможе вистояти в умовах відключення від SWIFT, бо на її дестабілізацію вже досить давно впливають і інші санкції. Мова йде не про один крок, не тільки про відключення від SWIFT... З огляду на те, що Росія вже зараз знаходиться під дією цілого каскаду санкцій різного роду, і вони ще будуть нарощуватися, особливо після подій у Керченській протоці, то такий комплексний економічний тиск на РФ матиме якщо не фінальний, але дуже сильний вплив. Фінальна точка - це ембарго на покупку російських енергоносіїв, це буде фінальний удар по економіці Росії, а SWIFT - це перед фінальний», - вважає Новак.

Леся, 10.12.2018 15:39Вибір редакції

Найпопулярніші новини