У разі виявлення порушень на пасажирських маршрутах з перевізниками будуть розривати договори

20 липня цього року Україну сколихнули резонансні дорожньо-транспортні пригоди у Миколаївській, Житомирській та Хмельницькій областях, які спричинили загибель більше 20 людей, в тому числі і дітей.

Про це та про посилення заходів безпеки на дорогах Івано-Франківщини, проведення перевірок роботи перевізників щодо здійснення ними пасажирських перевезень, удосконалення системи контролю за дотриманням перевізниками договірних зобов’язань йшлося сьогодні під час наради під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, повідомляє прес-служба ОДА.

У нараді взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Яроcлав Паранюк, заступник начальника головного управління Національної поліції в області Олег Йосипів, керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, заступники голів районних державних адміністрацій, які курують питання безпеки руху, заступники начальників районних структур ГУНП в області, представники управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області, Громадського комітету транспортної безпеки в Івано-Франківській області, окремі перевізники.

Повідомлялося, що на дорогах держави з початку цього року загинули понад 1200 чоловік, тільки за останній місяць – 223, травмовані 2,5 тис. осіб. У нашій області в першому півріччі загинули в ДТП 50 осіб. Лише у червні на території області трапилася 121 ДТП, 31 людина потерпіла, 10 чоловік загинули. Марія Савка констатувала, що Україна на сьогодні залишається тією країною, де найбільший відсоток ДТП, які спричиняють смерть на дорогах.

Зауважимо, події минулого тижня зумовили проведення нарад в МВС та в Мінінфраструктури, де були обумовлені заходи щодо покращення стану безпеки громадян на дорогах. Зокрема, Міністерство інфраструктури України запропонувало внести зміни до законодавства, за якими з 1 січня 2019 року буде заборонено використання на маршрутах для перевезення пасажирів транспортних засобів, переобладнаних з вантажних на пасажирські. Такі автобуси будуть вилучатися. Також готується проект постанови КМУ про запровадження контролю швидкості на дорогах України.

Крім того, як повідомила посадовець, Нацполіції, Укртрансбезпеці та органам виконавчої влади дано доручення провести перевірки на автовокзалах, автостанціях, на місцях висадки-посадки пасажирів на предмет виявлення нелегальних перевезень та справності транспортних засобів.

«Ми розуміємо, що ті транспортні засоби, які були переобладнані або служать понад 10 чи 20 років, не гарантують безпеки для наших громадян. Сподіваюся, що завдяки внесенню змін у законодавство, вжиттю превентивних заходів та посиленню контролю у питанні пасажирських перевезень ми досягнемо позитивного ефекту та зможемо врегулювати ситуацію із безпекою на наших дорогах», - підкреслила Марія Савка.

Своєю чергою заступник начальника ГУНП в області Олег Йосипів розповів, що з 20 квітня по 3 липня цього року в області проводився комплекс цільових заходів під умовною назвою «Перевізник». За цей період працівниками поліції перевірено 2956 транспортних засобів, які використовувалися для перевезення пасажирів. Складено 407 адміністративних протоколів та виявлено чотирьох водіїв таких транспортних засобів у нетверезому стані.

Зі свого боку заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергій Подошва повідомив, що у першому півріччі 2018 року вже прийнято рішення про дострокове припинення дії шести договорів із перевізниками, зокрема і у випадках перебування водіїв у нетверезому стані. Крім того, відповідно до вимог чинного законодавства за фактами перших порушень направлено понад 40 повідомлень про усунення недоліків у роботі.

Додамо, що на нараді досягнуто домовленості про проведення комплексних перевірок в області за участю представників поліції, Уктртрансбезпеки, органів виконавчої влади на місцях, а також введення до складу конкурсних комісій з надання дозвільних документів на здійснення пасажирських перевезень на міжміських та міжрайонних маршрутах працівників ГУНП в області, представників громадськості. Окремо обговорено питання проведення інформаційної кампанії щодо безпеки руху на дорогах. 

Леся, 23.07.2018 19:28Вибір редакції

Найпопулярніші новини