Не виключено, що Насалика підставили із листом до «Росатому» - ЗМІ

Лист міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика на ім'я першого заступника директора корпорації "Росатом" Кирила Комарова про перспективи відновлення співробітництва у сфері атомної енергетики, який з'явився у пресі, був справжнім, але не виключено, що так міністра підставили. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє "Економічна правда", пише Гордон.

 «Насалик дійсно підписав цей документ, але зробив це не читаючи його. Міністр у день візує величезну кількість документів», – сказало джерело.

За його словами, Насалик уважає, що люди, які передали йому на підпис цей документ, мали на меті завдання шкоди його іміджу. Сам міністр в інтерв'ю виданню назвав оприлюднений текст листа фейковим. Він продемонстрував інший свій лист Комарову, у якому не було ані слова про відновлення довоєнної кооперації для виробництва ядерного палива.

За словами Насалика, Міненерго розробило два сценарії подальших відносин із російською стороною. Перший націлено на розірвання угоди з російською компанією ТВЕЛ (входить до складу "Росатома"), у межах якої ту було визнано переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні. Цей сценарій передбачає вимоги України до Росії про повернення $8,5 млн, інвестованих протягом минулих років українською стороною. Другий сценарій передбачає викуп іноземним інвестором російської частки у ПрАТ "Завод із виробництва ядерного палива" (50% - 1 акція), яке було створено для реалізації цього проекту. Прес-служба Міненерго повідомила 10 липня, що готовність увійти в проект висловила китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation.

Леся, 11.07.2018 09:58