Голова ГО «Дім Сірка» стала номінантом волонтерської премії

Наталія Когут – проявляє сердечність до тварин, що перебувають у будь-якому стані. Вже чотири роки як Наталя започаткувала в Івано-Франківську волонтерську ініціативу по допомозі безпритульним тваринам, яка переросла в популярну громадську організацію «Дім Сірка», сказано у повідомленні Євромайдан SOS. 

«За ці роки понад 50 волонтерів організовано допомагало рятувати безневинні життя. Сотні добродійників жертвували на термінове лікування та годування тварин. Під керівництвом Наталі вдалося прилаштувати у добрі руки понад 2000 покинутих тварин. Це у середньому 550-630 тварин на рік.  Надано допомогу і проліковано більше 1000 котів і собак, які отримали важкі травми: через те, що їх збив неуважний водій, через те, що вони тривалий час не отримували їжу, через інфекції, через напади. Зараз у самої Наталі вдома живе 30 тварин, з яких 2 “спинальниці” на візочку та 4 собачки без кінцівок», - сказано у повідомленні.

Окрім того, Наталія Когут з друзями опікується двома притулками, у кожному з яких по 200 собак. У калуський притулок волонтери привозять їжу по 2 рази на тиждень, у франківському бувають щодва дні.

«Довгий час в місті тривала практика жорстокого винищення тварин. Це означало, що бездомна собака, що зустрічала Вас на транспортній зупинці,з'їдала Ваш обід і терлася об ногу, вже завтра погла бути вбита місцевою владою для покращення іміджу міста. Завдяки активістам “Дому Сірка” припинилося масове знищення тварин у місті, натомість влада почала стерилізувати їх. Це дало змогу помітно і гуманно зменишити кількість безпритульних істот», - сказано у повідомленні.

Нещодавно організація таки домоглася реалізації спільного з місцевою владою проекту по маркуванню чіпами безпритульних собак. Чіпування та офіційна реєстрація тварин дозволить контролювати чисельність тварин у місті, а в перспективі – створити муніципальний притулок для тварин.

Леся, 21.11.2017 09:15