Суть всієї реформи зводиться не до медичних послуг, а до грошей – нардеп

Те, що сьогодні народні депутати проголосували під маркою медичною реформою, назвати реформою не можна, про це у Фейсбуці написав нардеп від Прикарпаття Юрій Соловей.

«Суть всієї реформи зводиться не до медичних послуг, а до грошей. Створюється єдиний орган виконавчої влади, який буде одноосібним розпорядником всього медичного бюджету в розмірі 150 мільярдів. Всі медичні заклади, як і сімейні лікарі повинні укласти договори на оплату послуг з цим ЦОВВ, а це означає по-факту, що виключно конкретний чиновник буде приймати рішення кому і скільки платити та виключно цей чиновник буде контролювати якість надання цих послуг. Я вже не говорю про те, що будь-якій районній лікарні, яка десятками років знаходилась в набагато гіршому фінансовому стані ніж будь-який обласний заклад надзвичайно важко буде конкурувати за отримання коштів по принципу "пацієнт-гроші"з будь-ким обласним чи спеціалізованим закладом. І найважливіше - якщо ми в умовах існуючого бюджетного фінансування хочемо отримати підвищення якості надання медичних послуг то в нашому фокусі повинна перебувати саме первинна ланка медицини. Це в першу чергу амбулаторії, ФАПи - місця куди найбільше звертаються люди, щоб отримати первинну медичну допомогу. Нажаль пропонованами змінами органи місцевого самоврядування позбавляються медичної субвенції та впливу на цей процес, а фінансування первинної ланки буде здійснюватись ЦОВВом напряму через сімейного лікаря на підставі укладеної угоди. На практиці це означатиме поступове закриття ФАПів та віддалення первинної медичної послуги від людей», - написав Соловей.

Саме тому, за словами нардепа, він категорично не підтримував так звану «медичну реформу».

«Мої пропозиції та поправки стосувались якраз підтримки первинної ланки медицини через збільшення медичної субвенції органам місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені в наданні якісної первинної медичної допомоги. Крім того інвестування в первинну ланку, в першу чергу в діагностику дозволить значно зменшити кількість пацієнтів лікарень, оскілько вчасно виявлені захворювання значно зменшують ризик їх загострення та необхідність звернення до лікарень. Послуги ж районної, обласної лікарні чи високоспеціалізованої медичної допомоги повинні надаватись на основі страхового полісу, мінімальний та гарантований пакет якого повинен гарантуватись державою. Нажаль мої поправки враховані не були. Час покаже, хто був правий», - відзначив нардеп.

Леся, 19.10.2017 13:18