Вівчарка цілу ніч не переставала вити, на ранок Ігоря Дмитріва не стало – Тягнибок згадав полеглого Героя Небесної Сотні

Вчора, 9 жовтня, виповнилося 34 роки від дня народження Героя Небесної Сотні Ігоря Дмитрів із Калуша, про це пише у Фейсбуці лідер «Свободи» Олег Тягнибок.

«Ігор любив гори. Там він із друзями міг бути тижнями. Також він любив землю, - розповідає його брат Микола. - Річка, ліс, сад, город - усе це було його стихією».

Аби бути ближче до землі, Ігор, який більшу частину життя прожив у Калуші, вирішив переїхати до села Копанки. Сусіди підкреслюють його роботящість. Молодий хлопець встигав сам доглядати за городом, садом, вирощувати курей і кролів та при цьому зводити будинок.

«У селі самотужки звів будинок. Його мрія - оселити у будинку свою майбутню сім'ю і матір, яка роками була на заробітках в Італії, аби допомогти нам, синам, і хворому батькові», - розповідає брат Микола.

Уперше Герой «Небесної сотні» поїхав на Майдан у січні. Побув там чотири дні, виконував усі обов'язки, патрулював місто. Коли приїхав назад, то повторював, що зі стояння нічого не буде: треба радикальної дії.

«Рідні пригадують, що у ніч проти 20 лютого кавказька вівчарка Баркас, що нічого не їла і не пила відколи господар поїхав у Київ, цілу ніч не переставала вити. На ранок Ігоря Дмитріва не стало. Снайпер вбив його одним із перших на Інститутській. Чотири вогнепальні поранення, які пошкодили легеню, нирку та аорту, були несумісні з життям», - пише Тягнибок.

Ігоря поховано у Калуші. Щороку там відбуваються вшанування його памʼяті. Посмертно отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

 

Леся, 10.10.2017 11:00