Сьогодні бліц-криг влади в прийнятті законів по Донбасу не вдався - нардеп

Завдяки позиції простих людей та свідомих народних депутатів вдалося зірвати прийняття ганебних законопроектів, які влада намагається подати як єдино можливий варіант закінчення війни в Україні, про це у Фейсбуці написав нардеп від Прикарпаття Юрій Дерев’янко.

«За красивою обгорткою «реінтеграції та повернення українських територій» влада намагалася протягнути такого собі «троянського коня». В національне законодавство намагалися додати норми, які б в односторонньому порядку зобов’язували Україну виконувати «мінські угоди»! Це значно звузить можливості нашої країни у вирішенні конфлікту та перемогу у війні. Повірте, цей сценарій цілком задовольняє Путіна. Зайвим підтвердженням цього є готовність підтримати ці закони фактично проросійською фракцією у Верховній Раді. Останнім часом вона демонструє цілковитий симбіоз із провладними фракціями під час принципових голосувань за так звані «реформи», - написав нардеп.

За його словами, патріотичній частині парламенту вдалося зупинити прийняття цих законів. Навіть представники влади сьогодні заявили про готовність відмовитися фіксувати в законі вимоги виконувати «мінські угоди». І ця формальна поступка влади фактично може розблокувати прийняття цих законів найближчим часом, але це не єдиний ризик, що виявлений в законопроектах.

«Також виникають питання та застереження щодо ідеї передбачити в проекті закону створення Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ з широкими повноваженнями, що фактично може легітимізувати торгівлю з терористами. А надання права Президенту ліквідовувати органи місцевого самоврядування без рішення Верховної Ради України може призвести до узурпації влади. Так, Україні давно потрібно прийняти закони, які б чітко називала війну війною та пропонували реальні шляхи деокупації території. Але дані законопроекти Президента виявилися черговою ширмою. І я сподіваюся, що разом зі свідомими депутатами нам вдасться таки розробити і затвердити дійсно закони в інтересах України, а не влади та окупантів», - відзначив нардеп.

Леся, 05.10.2017 21:45Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини