В наступному році профтехосвіту повинні фінансувати із трьох джерел – міністр освіти

На наступний рік області повинні формувати регіональне замовлення для закладів професійно-технічної освіти для тих закладів, які випускають фахівців, потрібних саме в цьому регіоні, написала на своїй сторінці у Фейсбуці міністр освіти Лілія Гриневич.

«Ми вимагатимемо , щоб на 2017 рік було внесено необхідні зміни в законодавство і профтехосвіта фінансувалася з трьох джерел: державне замовлення на спеціальності загальнонаціонального значення, регіональне замовлення та участь бізнесу в підготовці необхідних їм фахівців. Також мною досягнуто домовленості з міністром фінансів, що субвенція на здобуття учнями ПТУ загальної освіти з наступного 2017 року виділятиметься в тому ж обсязі, як і на учнів середніх шкіл. Але всі ці антикризові кроки не відміняють необхідності системного реформування профтехосвіти, над чим ми також паралельно працюємо», - написала Гриневич.

Нагадаємо, у минулому році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків звертався до народних депутатів від Прикарпаття з проханням ініціювати зміни до держбюджету, щоби кошти на фіксування профтехосвіти виділялися із центрального бюджету, бо для міського – це дуже велике навантаження. За його словами, на фінансування закладів профтехосвіти потрібно 100 млн гривень.

Леся, 09.05.2016 11:24