Партія регіонів на Івано-Франківщині пішла у "підпілля"

Під час Майдану більшість осередків Партії регіонів на Прикарпатті припинили свою роботу та не відновили її до сьогодні. Офісні приміщення, які регіонали винаймали, закриті, а вивіски, що нагадували б про орендарів приміщення, зняті. Попри те що ОПОРА не зафіксувала жодних публічних проявів діяльності партії на Івано-Франківщині, в окружних виборчих комісіях квота кандидата на пост Президента від Партії регіонів Михайла Добкіна таки заповнена місцевими активістами. Схоже, що прикарпатські регіонали працюють у підпіллі.

Останнім проявом публічної діяльності Партії регіонів в Івано-Франківській області стали масові заяви про саморозпуск місцевих осередків партії у лютому цього року. Колишні регіонали пояснювали свій вихід з партії незгодою із позицією керівництва Партії регіонів, особливо, щодо розстрілу людей на Майдані.

ОПОРІ не вдалося отримати офіційний коментар в обласному осередку Партії регіонів. Екс-губернатор Франківщини, голова обласного осередку ПР Василь Чуднов цілковито зник із публічного простору, а сайт обласної організації закритий на технічне обслуговування. Більшість членів осередку вже є колишніми, тому від публічних коментарів відмовляються. "Можу сказати, що робота не ведеться. Діяльність припинена як в районах, так і в Івано-Франківську", -- розповів "не на диктофон" один з екс-заступників голови обласної організації ПР.

Цю інформацію підтверджують в тих районних осередках партії, з якими вдалося встановити зв’язок. Зокрема, відомо, що Тлумацька організація, яку очолювала Чаплінська Олександра, в минулому заступник голови РДА, подала документи на скасування реєстрації та припинила оренду офісу. Участі у виборчому процесі тлумацькі регіонали не беруть, політичної активності не проявляють.

Схожа ситуація у Городенківській районній ороанізації. Як розповів ОПОРІ екс-голова осередку Андрій Приймач, більшість членів осередку проголосували за саморозпуск і 18 лютого подали заяву на ліквідацію осередку. "Ми вже пройшли процедуру закриття осередку у податковій і проходимо закриття у статистиці. Здали техніку до Франківська".

Документи на ліквідацію осередку подали також у Тисменицькій районній організації партії. Не працює районний осередок ПР у Долині. В колишньому офісі долинських регіоналів сьогодні розташувався "Правий сектор". Як вдалося з’ясувати, приміщення офісу Партії Регіонів було захоплене в січні місцевою громадою під час одного з віч Майдану.

"Це не дає підстав говорити, що регіонали припинили свою діяльність у області. - зауважує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині. - Судячи з того, що в окружних виборчих комісіях квота кандидата на пост Президента від Партії регіонів Михайла Добкіна заповнена місцевими активістами, можна зробити висновок, що Партія регіонів у Івано-Франківській області все ж таки веде діяльність, але поки що ця діяльність нагадує підпільну".

Леся, 16.04.2014 08:00Вибір редакції

Найпопулярніші новини