Медики повинні уміти захищатися - Масляк

 Безпека медичних працівників завжди була актуальним питанням. Проте останнім часом в Україні почастішали випадки нападу пацієнтів на медичних працівників. І досить часто на небезпеку наражаються саме лікарі швидкої допомоги.

Головний лікар станції швидкої та невідкладної медичної допомоги Івано-Франківська Ігор Ковалюк розповідає, що за три роки його роботи на цій посаді було чотири випадки нападу на лікарів швидкої медичної допомоги. Одного разу напад здійснила психічно хвора людина, у інших двох випадках на медиків напали люди в стані сильного алкогольного сп’яніння, ще один випадок просто дивний – пізно вночі люди викликали „швидку” на дискотеку і вимагали, аби лікарі відвезли їх додому.

„Існує категорія агресивно настроєних людей, найчастіше – через надмірне вживання алкоголю. Буває, лікарів викликають спеціально для того, щоб вирішити певний сімейний конфлікт. Проте на сьогоднішній день чинне законодавство не регламентує носіння медиками спеціальних засобів індивідуального захисту”, – каже Ігор Ковалюк.

Про те, що медикам Івано-Франківська потрібно подбати про свій захист каже і головний лікар міста Тарас Масляк. За його словами, випадки нападів на медичних працівників почастішали і в лікарнях: „Медики повинні уміти захищатися. Окрім того, ми працюємо над посиленням охорони медичних закладів. Головне для нас – безпека як наших пацієнтів, так і наших працівників”, – наголошує Тарас Масляк.

Леся, 01.07.2013 09:33Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини