Відсьогодні заробітчани зможуть накопичити українську пенсію

З 9 травня набуває чинності закон про внески до Пенсійного фонду українців що працюють за кордоном.

Закон "Про внесення змін до деяких законів про добровільну сплату єдиного внеску" опубліковано у газеті "Урядовий кур'єр" № 16 від 8 травня 2013 року і набуває чинності з наступного після публікації дня, пишуть "Коментарі".

Згідно з документом, законодавчим актом внесено зміни до законів "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зокрема, українцям, що працюють за кордоном, надана можливість добровільної участі у солідарній або накопичувальній системі пенсійного страхування, а також визначені розміри внеску при добровільній сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду.

Також законодавчими змінами врегульовані питання сплати страхових внесків до Пенсійного фонду в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за її працівників-громадян України, а також громадянами України, які працюють за межами країни.

Крім цього, законом врегульовано питання одноразової сплати застрахованою особою єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожний місяць такого періоду не може бути менше мінімального і більше максимального страхового внеску, встановленого на дату укладення договору.

Як повідомлялося, українці за кордоном торік офіційно відправили своїм сім'ям на батьківщину 7,5 млрд доларів грошових переказів, в тому числі трохи більше 1 млрд доларів - нелегально.

Леся, 09.05.2013 17:12