Олег Тягнибок: «Ми переможемо, якщо мільйони українців вийдуть на вулицю і боротимуться за свої права»

28 березня 2013 року в Івано-Франківську в рамках всеукраїнської акції протесту "Вставай, Україно!" розпочався багатотисячний марш івано-франківської громади. Учасники вимагають усунути від влади кримінально-олігархічний режим Януковича. 10-тисячну колону очолили лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок, голова парламентської фракції ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк та очільник "УДАРу" Віталій Кличко. Від пам'ятника Іванові Франку марш рушив до Вічевого майдану, де відбулося громадське віче. В акції взяли участь народні депутати-свободівці Олександр Сич, Руслан Марцінків та Руслан Зелик, а також депутати місцевих рад від опозиційних сил, зокрема ВО "Свобода".

Активісти рушили вулицею Незалежності. Попереду колони учасники тримали плакати: "Героям УПА – слава! Українцям – сильну державу!", "Одна мова! Одна нація! Один Бог! Одна Україна!", "Бандера й Шухевич – герої України!". Дорогою активісти скандували: "Бандитам – тюрми!", "Януковича – геть!", "Україна – понад усе!", "Банду – геть!".

Виступаючи на вічі, очільник ВО "Свобода" заявив: "Ця банда, ці негідники, що представляють так званий "данєцкій" клан, дорвавшись до влади, узурпували її й планують диктатуру. Для нас, українців, у власній державі залишається дедалі менше простору для реалізації наших законних прав – економічних, політичних, культурних, соціальних".

Олег Тягнибок також наголосив, що а останніх парламентських виборах опозиція реально перемогла, адже за партійними списками опозиційні сили набрали більше, ніж Партія регіонів і їхні сателіти комуністи.

"Завдяки зміні виборчих правил і масштабним фальсифікаціям їм вдалося вкрасти перемогу і сформувати більшість. Але й цього їм мало – тепер вони, прикриваючись беззахисними бюджетниками, яким погрожують втратою роботи і невиплатою зарплат, заявляють, що "громадські організації пропонують наступні вибори проводити за 100-відсотково мажоритарною схемою". Яка мета всього цього? Вони прагнуть взяти під повний контроль останній орган влади в державі – Верховну Раду, аби згодом Янукович став "вічним президентом", порозставляв навколо себе на відповідальних державних посадах своїх закадичних друзів, а парламент був надійним "дахом" для цієї схеми і не створював проблем. Корупція вже проїла усю нашу державу згори до низу. Хто насправді керує зараз усім у державі? Це навіть не Янукович і його поплічники. Це – їхні синочки-"мажори", які не світяться в публічній політиці, але мають необмежені можливості через абсолютний контроль над силовими структурами, над судовою гілкою влади. Лише над парламентом вони ще не мають повного контролю. І це завдяки українським виборцям, які обрали представників опозиції до Верховної Ради", – заявив очільник "Свободи".

"Чого прагнуть "Свобода", "Батьківщина" й "УДАР"? Так, у нас різні ідеології, але ми всі хочемо одного – нормальних цивілізованих правил гри. А зараз у державі повний хаос, у нас на очах грабують українську націю й ставляться зверхньо до української громади. У нас на очах нищать державу. Що нам треба було зробити з самого початку? – Навести лад у найвищому законодавчому органі державі. Насамперед забезпечити персональне голосування. Саме тому ми, опозиційні сили, ухвалили рішення про блокування парламенту. Ще одна важлива справа, яку ми виконали, прийшовши до парламенту, – розв'язали проблему "тушок". Тому влада зараз казиться, бо без "тушок" не може протягнути потрібні їм закони, а збирати щоразу усіх "регіоналів", серед яких більшість – мільйонери, їм не вдається", – зазначив лідер націоналістів.

"Опозиція тисне й змушує владу жити за законами й за Конституцією. Ми не збираємося чекати й не маємо наміру сидіти, склавши руки, тому йдемо до народу. Акція "Вставай, Україно!" – це, фактично, національна мобілізація українців на боротьбу з режимом Януковича. Наша мета – побороти ненависний режим, який принижує українців, руйнує основи нормального, цивілізованого життя і забирає в нас майбутнє. Наша мета – усунувши режим, прийшовши до влади, повалити наслідки трирічного панування Януковича. Не допустивши реваншу диктатури, ми повинні розпочати процес всеосяжних докорінних змін української держави й українського суспільства. Саме заради цього ми сьогодні зібралися. Наші акції вже починають давати результат, адже українці піднімаються з колін!" – підкреслив Голова ВО "Свобода".

Олег Тягнибок заявив: "Коли Україна в небезпеці, кожен із нас має обов'язок – внести свою лепту, аби змінити цю ситуацію. Людям треба повертати віру в те, що в парламенті є українська опозиція, яка має план боротьби і план розвитку держави. Нині ми просимо народ підтримати опозицію. Виходити на мітинги, на марші – це ті кроки, які рано чи пізно принесуть позитивний результат. Я нагадаю, що Кравчук 1994 року залишив пост Президента під тиском громади. Тоді він був вимушений погодитися на дострокові вибори, адже відбувалися студентські марші, страйки. Аналогічна ситуація й нині – якщо сотні тисяч, мільйони українців вийдуть на вулицю й будуть протестувати проти цього режиму й вимагати нормального, цивілізовано життя, боротися за свої людські права, право жити, народжувати дітей і мати завтрашній день – ми переможемо. Я прошу кожного з вас іти й бути тим носієм права, піднімати людей. І цеглинка за цеглинкою ми зможемо закласти фундамент майбутніх змін в Україні".

 

Леся, 29.03.2013 12:16Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини