Володимир Шкварилюк: «Ситуація з бюджетом в області є катастрофічною»

Головним питанням порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, яке відбулося 15 листопада, став розгляд стану фінансування обласного бюджету та проведення платежів органами Державної казначейської служби України в області по головних розпорядниках коштів.

В роботі комісії взяли участь начальник головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області Віра Смачило, перший заступник начальника головного фінансового управління обласної державної адміністрації Леся Балагура. Їх члени комісії запросили спеціально з метою інформування депутатів та широкої громадськості про ситуацію, яка складається у бюджетній сфері.

«Мешканці Прикарпаття мають право знати, який сьогодні стан справ в області з бюджетом. Скажу коротко: грошей в області немає», – відзначив голова постійної комісії Володимир Шкварилюк.

В процесі обговорення Леся Балагура підтвердила, що недофінансування статей видатків і справді існує. Зокрема, за словами Віри Смачило в області не проплачено 23 млн. грн. незахищених статей видатків. Леся Балагура ж у свою чергу зазначила, що станом на сьогодні в області не проплачено заробітної плати за жовтень на суму 9,8 млн. грн. Водночас, Івано-Франківщині за попередніми розрахунками не вистачає коштів у розмірі понад 200 млн. грн. на виплату заробітної плати до кінця року.

«Ситуація в області дійсно є катастрофічною», – відзначив Володимир Шкварилюк.

Голова комісії зауважив, що до членів комісії, інших депутатів обласної ради регулярно надходять листи з районів, від органів місцевого самоврядування з проханням врегулювати фінансування у звязку з безпідставними затримками проведення платежів територіальними органами державної казначейської служби. Як він зазначив, нарешті окремі чиновники вже потрохи перестають боятися говорити правду. 

«Необхідно перестати брехати нашим людям. Слід розповісти який реальний стан справ. Я прекрасно усвідомлюю, що сьогодні місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування є заручниками ситуації в державі», – резюмував Володимир Шкварилюк.

За результатами розгляду було вирішено включити в порядок денний сесії обласної ради питання про стан фінансування й реальну ситуацію, яка існує по кожному району й в області загалом.

Леся, 16.11.2012 09:16Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини