Карітас влаштував для неповносправної молоді табір «Калейдоскоп здоров’я»

Івано-Франківський Карітас розпочав сезон літнього оздоровлення своїх підопічних. Учасниками першого  табору у Карпатах стали 22 молодих людей з особливими потребами разом з 13 волонтерами - приятелями та соціальними працівниками  Карітасу. Цього року відчути таборове життя також мали можливість десятеро підопічних Карітасу  із числа  молодих людей, які проживають в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті.
 
Перебування в таборі — це не просто відпочинок. Вихователі разом з  волонтерами організували для молоді оздоровчу програму «Калейдоскоп здоров’я». Насичена програма  табору передбачала активну участь підопічних   Карітасу у різноманітних пізнавальних та оздоровчих заходах: походи в  гори, відпочинок біля річки та в лісі, спортивні змагання, конкурси на кращу лісову ікебану та кращий малюнок на асфальті,  розважальні вечірні програми та дискотеки. Спільні  заходи допомагають  молоді краще адаптуватись та інтегруватись у суспільстві. 

Окрім  відпочинку, протягом 7 днів  молодь мала можливість продемонструвати  та вдосконалити попередньо засвоєні навики соціально ї адаптації. Особливої  уваги заслуговує те, що з кожним роком  юнаки та дівчата стають все самостійнішими, вміють доглядати за собою, за своїм одягом, приміщенням, в якому проживають. Отже з впевненістю можна сказати, що табір - це не тільки відпочинок, а й модель роботи з неповносправними, що  сприяє їхній адаптації та інтеграції  у суспільстві. 

«Дякую всім, хто взяв мене в табір. Я спочатку не хотіла їхати, щоб не пропустити серіали «Клон» та «Баффі. Винищувачка вампірів». Але тепер дуже рада, бо тут я зустріла дівчат Наталю і Аліну, які замінили мені маму, якої я ніколи не знала і не мала» - каже  підопічна Геріатричного пансіонату Майя  Тунієвич.   Інший підопічний Карітасу Тимчук Віктор також поділився своїми враженнями: «Я вперше на такому чудовому курорті і обов’язково повернуся сюди наступного року”.

Літнє оздоровлення  молоді з вадами  розумового розвитку, які відвідують  Центр дозвілля та соціальної адаптації  БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” , відбулося з 28 травня по 3 червня 2012 року на базі реколекційного центру св. апостола Андрія ( с. Заріччя, Надвірнянського району)  за  фінансової підтримки Карітасу Єпархії Трір (Німеччина) та  особисто отця Уго Соутуса.

Леся, 13.06.2012 10:01



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини