Окремі аспекти 8 березня: жінки VS чоловіки

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», абсолютна більшість опитаних громадян не підтримують (91%) ідею скасувати свято 8 березня. Підтримують – лише 5%. Ще 4% не змогли визначитися з цього питання.

86% опитаних будуть цього року святкувати 8 березня, не будуть – 14%.  Найменше збираються святкувати 8 березня старші люди та пенсіонери (72%), мешканці Західної України (74%), прихильники Свободи (74%), мешканці сіл (81%).

Одвічне питання, кого чоловіки мають вітати першою на 8 березня дало наступні результати. На думку 42% жінок і 52% чоловіків, першою на 8 березня чоловіки мають вітати дружину або кохану жінку. При цьому на думку 36% жінок і 32% чоловіків першою потрібно вітати маму, близько 2% - тещу.

Водночас на думку 18% жінок і 12% чоловіків, не має значення, кого чоловіки вітатимуть першою на свято 8 березня.

Таким чином чоловіків, які хотіли би привітати своїх дружин першими, більше, ніж жінок, які прагнуть цього самого. Отже, можемо припустити, що дружини в «ієрархії жінок» ставлять на перше місце маму, частіше, ніж самі чоловіки, яких частенько у цьому звинувачують.

Традиція вітати першою маму більш притаманна для міст, мешканців Півночі та молоді, а вітати першою дружину або кохану жінку – для мешканців Центру та Заходу, людей середнього віку.

На думку 46% жінок і 41% чоловіків, готувати сніданок 8 березня мають чоловіки. Чверть чоловіків і жінок вважають, що готувати святковий сніданок мають чоловік і жінка разом.

Водночас для майже 20% жінок і чоловіків не має значення, хто готуватиме сніданок 8 березня, а 9% жінок і 13% чоловіків вважають, що це мала б робити жінка.

36% чоловіків і лише 23% жінок вважають, що зайнятися коханням 8 березня є обов’язковим атрибутом свята.

Водночас для 41% жінок і лише для 31% чоловіків зайнятися коханням 8 березня не є обов’язковим атрибутом свята. Ще мінімум третина опитаних не визначилися з цього питання.

Таким чином, чергове дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» підтвердило, що секс для українських чоловіків є більш важливим, ніж для жінок, особливо 8 березня! J

Найчастіше секс як обов’язковий атрибут 8 березня відзначали опитані у віці 30-39 років (40%), у віці 16-29 років (38%) та у віці 40-49 років (30%).

Частіше інших за «обов’язковий секс» на 8 березня  виступали прихильники Свободи та УДАРу, мабуть тому, що серед прихильників цих партій багато чоловіків та молоді. Рідше всіх – прихильники КПУ, Партії регіонів, Народної партії та Батьківщини, а також «проти всіх» та «невизначені».

Середня сума, на яку очікують отримати подарунок жінки на 8 березня, становить 182 грн. Максимальна сума, яку називали жінки – 4000 грн.

Водночас, середня сума, яку розраховують витратити чоловіки на подарунок коханій жінці, становить майже 290 грн., це більш ніж у півтора рази більше, ніж очікують жінки. Максимальна сума, яку називали чоловіки – 8000 грн.

21% жінок вважають, що їх чоловіки не будуть нічого купувати на це свято. При цьому лише 9% чоловіків зізналися, що нічого купувати не будуть.

Ще майже чверть опитаних жінок і чоловіків нічого не відповіли на питання.

Таким чином, або жінки дуже погано думають про своїх чоловіків і їхні очікування відверто занижені, або, навпаки – чоловіки готові більше вражати своїх жінок і рости в їхніх очах. Також ми не можемо відкидати і ту версію, що  не всі подарунки чоловіків доходять до тих “адресатів”, які їх очікують J 

У будь-якому випадку, дослідження підтвердило, що чоловіки до свята готові! І це радує! Можливо і жінкам варто краще до нього підготуватися, адже у чоловіків також є власні очікування (див. вище). І тоді зменшиться кількість неочікуваних «адресатів», і тоді депутатам не доведеться турбуватись  про низьку народжуваність, і свято 8 березня буде спільним святом тотальної перемоги кохання і весни, і тоді, кожна жінка отримає неочікуваний, але бажаний подарунок!

Леся, 08.03.2012 11:25Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини