За кого б проголосували українці, якщо вибори до парламенту відбулися б сьогодні - опитування

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у грудні 2011 року, то 36% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 37% скоріше взяли б участь. Найбільш мобілізованими є виборці партії Батьківщина, Свобода та КПУ.


РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у грудні 2011 року, 20,3% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Батьківщину, 19,4% – за Партію регіонів, 11,3% – за Фронт змін, 8,1% – за Комуністичну партію, 5% – за партію УДАР В.Кличка, 4,4% – за Свободу. Ще 2,3% виборців підтримали б Громадянську позицію, 1,2% – Народну партію, 1% – Нашу Україну. 

Інші партії підтримали б 3,5% виборців, не підтримали б жодну з партій («проти всіх») – 9,4%, не визначились з вибором – 14%.

При цьому найбільші шанси подолати 5% бар’єр і потрапити до наступного парламенту, за оцінками опитаних, мають Партія регіонів (56%), Батьківщина (45%), Фронт змін (41%), КПУ (23%), Свобода (17%) і УДАР (14%) – саме ці політичні сили мають наразі найвищу підтримку серед виборців.

Лише 7% опитаних вважають, що шанси на подолання прохідного бар’єру має Громадянська позиція, тоді як хотіли би бачити у наступному парламенті цю партію вдвічі більше опитаних.  Шанси Громадянської позиції виборці оцінили гірше навіть, ніж шанси Народної партії, яку хотіли би бачити у наступному парламенті лише 7% опитаних.

Мешканці Західної України найбільше хотіли би бачити у парламенті Батьківщину, Фронт змін та Свободу, Центру і Півночі - Батьківщину, Фронт змін та УДАР, Півдня – Партію регіонів та КПУ, Сходу – Фронт змін та Партію регіонів, Донбасу – Партію регіонів, КПУ та Прогресивну соціалістичну партію.

Окрім власних прихильників, Фронт змін більше інших хочуть бачити у парламенті прихильники Батьківщини та Свободи, Батьківщину – Свободи та Фронту змін, Свободу – Фронту змін, Громадянської позиції та Батьківщини. КПУ більше інших хочуть бачити у парламенті прихильники Партії регіонів, УДАР – Свободи, Фронту змін та Батьківщини, Партію регіонів – комуністи, Громадянську позицію – прихильники Свободи та Фронту змін.

Шанси Партії регіонів на проходження до парламенту найвище оцінюють на Сході, Півночі та Донбасі, Батьківщини – на Півночі та Заході, Фронту змін – на Півночі, Заході та Сході, Свободи – на Заході та Півночі, КПУ – на Сході та Донбасі, УДАРу – лише на Півночі.

31% опитаних очікують в результаті наступних парламентських виборів формування у Верховній Раді більшості, яка швидше співпрацюватиме з Президентом, 39% - очікують формування опозиційної більшості. 30% – не змогли відповісти.

Формування пропрезидентської більшості очікують близько 40% мешканців Сходу та Донбасу, опозиційної – близько половини мешканців Заходу, Півночі і Центру країни.

Понад 70% прихильників Партії регіонів і лише половина комуністів очікують, що більшість у новому парламенті буде швидше співпрацювати з Президентом В.Януковичем.

Водночас понад 80% прихильників Свободи, понад 70% – Батьківщини, 60% - Фронту змін та майже половина прихильників УДАРу очікують, що більшість у новому парламенті буде швидше опозиційною до Президента. Найменше впевнені у перемозі опозиційних сил прихильники Громадянської позиції (35%).

 

Леся, 20.12.2011 15:25



Вибір редакції

Найпопулярніші новини