Позиція БЮТ-«Батьківщини» стосовно позбавлення С.Бандери звання Героя України

Юлія Тимошенко: Янукович вдається до репресій справжніх героїв України

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що президент Віктор Янукович неспроможний осягнути справжню роль Степана Бандери в історії України.
"Сьогодні президент України хоче репресувати не тільки діючих політиків, а ще і справжніх героїв України. Тому мені дуже шкода, що така жалюгідна політична особа, як Янукович, намагається через суди і через свої вказівки когось робити або не робити героями", - заявила Юлія Тимошенко, коментуючи рішення суду, яким скасовано указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України, повідомляє її персональний сайт.

http://www.byut.com.ua/news/4690.html

 

Турчинов: Як би не тішились політичні ліліпути, герої залишаються героями

Член партії "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає, що герої залишаються героями, незалежно від наявності нагород чи рішень судів.

"Невже героєм стає людина, коли про це надруковано в президентському указі? Невже вона перестає їм бути, коли такий указ скасовано? Героїзм ніколи не вимірювався кількістю нагород", - пише він у щоденнику на своєму персональному сайті.

"Можна, звичайно, зараз нагородити орденами та ще й медалями Петра Конашевича-Сагайдачного, Максима Кривоноса, Івана Богуна… І щоб відновити історичну справедливість, нагородити орденом Богдана Хмельницького Богдана Хмельницького, а Тараса Шевченка оголосити лауреатом премії Шевченка. Невже це може хоч якось вплинути на їх авторитет, талант або жертовність?", - зазначає Турчинов.

"Тим більше ще безглуздіше позбавляти історичну постать нагород", - переконаний він.

За словами Турчинова, "як би не тішились політичні ліліпути своєю владою та привласненим правом давати оцінку героїчним велетням, створившим історію та культуру України, незалежно від їх зазіхань, бруду чи брязкалець – Конашевич, Кривонос, Богун, Шевченко, Бандера і багато інших славних синів і дочок нашої країни були та залишаться героями України".

Як відомо, 12 січня 2011 року на сайті президента Віктора Януковича з’явилося повідомлення про те, що за рішенням суду указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України скасовано.

Того ж дня Вищий адміністративний суд переніс на 16 лютого засідання у справі щодо скасування указу попереднього президента про присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України.

http://www.pravda.com.ua/news/2011/01/13/5780201/

 

Рішення Януковича не вплине на роль та місце Степана Бандери в українській історії – «БЮТ-Батьківщина»

В Блоці Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» вважають визнання недійсним указу президента про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері політичним, а не юридичним рішенням.

 Про це уповноважена заявити прес-служба БЮТ.

 Цілком очевидно, що це - особисте рішення Віктора Януковича, і він лише прикривається  судовою системою, яка сьогодні знаходиться під повним контролем президента та його адміністрації.

 Скасування указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері є прямим порушення передвиборчої обіцянки Януковича про мораторій на ідеологічні питання, які роз’єднують суспільство.

 Власне Януковичем та його урядом були порушені практично усі виборчі обіцянки. Саме тому, в умовах повного провалу соціальної політики, стрімкого зростання цін, тарифів на газ та комунальні послуги Янукович вирішив відволікти увагу людей на історичні питання.

 Водночас в БЮТ та партії «Батьківщина» вважають, що скасування Януковичем указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері жодним чином не вплине на роль та місце Бандери в українській історії.

http://www.byut.com.ua/news/4675.html

Леся, 15.01.2011 16:52