«Батьківщина» вимагає від Генпрокуратури порушити кримінальну справу проти мера Одеси

10 грудня, на першому ж засіданні виконавчого комітету Одеської міської ради новообраний міський голова Одеси Олексій Костусєв фактично ввів заборону на українську мову. Він зажадав, щоб усі документи подавалися йому виключно російською, яка, крім того, була затверджена як робоча мова мерії.
 
Це ні що інше, як демонстративне нехтування Конституцією та законами України. Зокрема, пан Костусєв прямо порушив ст. 6 чинного на сьогодні Закону про мови в Українській РСР, згідно з якою службові особи «зобов’язані володіти українською і російською мовами, а в разі необхідності — і іншою національною мовою в обсязі, необхідному для виконання службових обов’язків». Ст. 8 цього закону недвозначно вказує на те, що «будь-які привілеї чи обмеження прав особи за мовною ознакою, мовна дискримінація неприпустимі». Ст. 11 встановлює в якості мови діловодства і документації українську мову.
 
Отже, як чиновник, пан Костусєв повинен знати обидві мови - і українську, і російську. Дискримінація української мови з його боку обурює і вимагає відповідної реакції.
 
Цей вчинок, крім того, демонструє, яку саме двомовність намагається встановити в Україні нова владна команда. Йдеться, по суті, про те, щоб звільнити Україну від української мови, та, за великим рахунком, від українського духу.
 
Звертає на себе увагу і те, що в уряді Януковича є низка чиновників, які не володіють і принципово не вчать українську. А, крім уряду, сформовано ще й майже суцільно російськомовну адміністрацію президента.
 
Партія «Батьківщина» вимагає:
 
Від Генеральної прокуратури - порушити кримінальну справу проти Олексія Костусєва та розслідувати його дії на предмет відповідності українському законодавству.
 
Від міського голови Одеси пана Костусєва — принести вибачення за свої дії як несумісні зі статусом державного службовця та як такі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.
 
Від неформального лідера Партії регіонів Віктора Януковича та від голови цієї партії Миколи Азарова вибачитися за дії свого однопартійця та виключити з партії пана Костусєва, який виглядає україноненависником навіть у складі такої далеко неукраїнофільської організації, якою є Партія регіонів.
Леся, 23.12.2010 22:50