Треба скоротити їхню кількість не на 10-20 %, а набагато більше. Ці чиновники-дармоїди уже дістали — Бондаренко

Україні конче необхідні жорсткі реформи. І починати треба із чиновницького апарату.

Такої думки притримується політолог, заступник голови партії «Сильна Україна» Кость Бондаренко.

«У всі часи програми рефом не користувалися популярністю. Реформами неможливо залучити маси, - каже Кость Бондаренко, - Але зараз вони необхідні, як вода. Наш народ уже переївся обіцянками. Необхідна копітка робота для реформування багатьох сфер. І починати слід із чиновників. Треба скоротити їхню кількість не на 10-20 %, а набагато більше. Ці чиновники-дармоїди уже дістали. Може, коли скоротивши їхню кількість, вивільняться певні кошти, за рахунок яких можна дати їм нормальну зарплату, що відразу ж призвело б до викорінення корупції».

Кость Бондаренко переконаний, що жорсткими методами, такими, як масові арешти, великогот результату не здобудеш.

«Не потрібно боротися із наслідками, а треба побороти причину корупції, - каже він, - А якщо просто арештовувати, то чиновники, як в тому анекдоті, будуть брати у два рази більше через подвійні ризики».

За словами Костя Бондаренка, перший крок до реформ - це повернення до змішаної системи виборів. Другим є двопалатний Парламент.

«Зараз депутат є заручником партійної системи, - каже політолог, - А коли перейдемо до змішаної системи виборів, то й виборець матиме можливість з кого спитати й сам депутат буде мати перед кимось відповідальність».

Кость Бондаркенко каже, що блискавичних реформ потребують такі сфери, як банкова, фіскалька, освітня.«Адміністративна є самою ємкою та дорогою
, - каже він, - Її можна відкласти на віддалену перспективу. Що буде? Можливо зменшиться кількість областей...»old_editor, 09.06.2010 16:28Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини