Сім основних чинників кризи в Україні від Тимошенко

В перші місяці кризи, за словами прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, падіння усіх економічних показників було критичним. Виводити країну з такого піке було дуже важко.

Прем'єр назвала сім основних чинників, що призвели до такого економічного колапсу - відсутність глибинних структурних реформ, закритість країни для інвестицій, відсутність модернізації підприємств-експортерів, слабка банківська система, різке падіння національної валюти, а також посилення політичної кризи.

«Не було проведено жодних економічних реформ. Вся економіка трималася на декількох найбільших підприємствах. Влада не була зацікавлена у малому та середньому бізнесі, що у світі став якраз амортизатором кризи, і ці підприємства не були переобладнані відповідно до нових досягнень, а працювали на старому устаткуванні, — говорить Юлія Тимошенко, — Щодо падіння курсу гривні, то у Польщі курс національної валюти знизився на 36 %, у Білорусі – на 35 %, у Росії – на 3% тоді як в Україні на цілих 64 %. На ці самі відсотки олігархи стали багатшими».

Також прем’єр-міністр сказала, що надслабка банківська система призвела до того, що в країні були відсутні кредитні ресурси.

«А якщо й були кредити, то їх вартість була найвищою у світі - у Росії 9.0 %, у Польщі 3.8 %», — підсумувала Тимошенко.

old_editor, 31.12.2009 14:15Фоторепортажі