Банки незаконно хотіли стягувати комісійні

Комерційні банки, які запроваджують комісійний збір з операцій продажу валюти, роблять це абсолютно незаконно і необгрунтовано.

Про це заявили в комітеті Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності на засіданні 19 листопада 2008 року.

За результатами розгляду в комітеті наголосили на тому, що витрати банків на зазначені операції не змінилися, а встановлена Національним банком України курсова маржа на операції з купівлі-продажу валюти цілком забезпечує їх прибутковість.Отже, запровадження банками комісійних є не що інше, як здирництво у скрутний для людей час, йдеться в повідомленні комітету.

«Вже не подив, а обурення викликає позиція Національного банку, який відсторонено спостерігає за безвідповідальними діями комерційних банків», — зазначено в повідомленні.

Комітет Верховної Ради наполягає на тому, що Національний банк України мусить негайно припинити незаконні дії комерційних банків.В іншому разі профільний комітет парламенту ініціюватиме збільшення, відповідно до ситуації, обов’язкового збору до Пенсійного фонду з операцій продажу іноземної валюти.Як повідомлялося, деякі українські банки ввели додаткові збори на продаж готівкової валюти розміром 3-5 %.

Українська Правда

old_editor, 20.11.2008 12:20Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини