За рівнем життя Україна у трійці найбідніших в Європі

Впливове німецьке видання Deutsche Welle опублікувало рейтинг європейських країн. При складанні списку враховувався показник ВВП на душу населення (з урахуванням паритету купівельної спроможності - різниці цін на окремі товари та послуги в різних державах).

Найбагатшою країною Європи став Люксембург. ВВП на душу населення в цій країні становить близько 80 тисяч доларів. Настільки високий показник пов'язаний із присутністю в країні великої кількості іноземних робітників. Вони трудяться на економіку Люксембургу, але в той же час не є його резидентами. Друге і третє місця серед найбільш благополучних країн зайняли Норвегія та Ірландія.

Найбіднішою країною Європи стала Молдова. ВВП на душу населення в цій країні - 2,56 тисячі доларів. "Це єдина країна у світі, де грошові перекази остарбайтерів становлять 35% ВВП - це більше, ніж всі зарплати, держбюджет і весь експорт", - підкреслюють автори рейтингу. Серед найбідніших опинилися балканські країни, Болгарія, Румунія. Замикає десятку Польща, у якої ВВП на душу населення склав 15,8 тисячі доларів.

Україна не була включена в дослідження Deutsche Welle. Однак раніше Світовий банк опублікував, що ВВП на душу населення в Україні становить 6,92 тисячі доларів. Таким чином, за цим показником наша країна - на третьому місці серед найбідніших країн Європи. Україна випередила тільки Молдову та Албанію.

За матеріалами Дело

old_editor, 09.11.2008 18:15Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини