Компенсацій за жовтневий потоп мешканцям Івано-Франківщини очікувати нізвідкиІз 5 по 7 жовтня на Івано-Франківщині випала двомісячна норма дощу. Людям затопило будинки, сільськогосподарські угіддя, розмило дороги та мости. Постраждали більше як 400 господарств. Компенсацій, імовірно, не отримає ніхто.

Обертин, Тлумацький район, Івано-Франківщина. Подвір’я Владимира Яворського (зліва) затопила вода. У селищі Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області повінь за рік була тричі. Річка Чорнява виходила з берегів на початку весни, в липні і в жовтні. Останній раз затопило найбільше.

Після липневої повені ми зробили дорогу на півметра вищою, можливо через це вода пішла на подвір’я людей, — каже голова селищної ради 46-річний Віктор Хамут.

В Обертині підтопило понад 50 господарств.

До моєї хати вода стала підходити зранку в понеділок, за годину піднімалася на півметра, — каже Володимир Рубашевський, 45 років — у мене якраз син збирався до школи, вийшов за поріг, а там всюди вода. Я взяв дітей на руки й відніс до сусідів.

Вода у Рубашевського в хаті не була. У нього високий фундамент. Але під підлогою чоловік запевняє вода є точно і з нею доведеться зимувати. Восени вона не висохне.

У 42-річного Володимира Яворського вода на подвір’ї є дотепер. Аби вийти на дорогу чоловік одягає гумові чоботи. Говорить, ще навесні припас для себе, дружини, мами і двох дітей.

Цього разу вода підтопила мені комору, стайню і літню кухню. Довелося худобу до сусідів відводити. Тепер проблема, чим її годувати взимку. Нам затопило сіно в коморі. Воно вже не висохне, почне гнити, — жаліється Яворський. — Картоплю викопати встигли, та вода її залила.

Після повені Обертином проїхався селищний голова, сказав всім писати заяви на втрачене майно. Люди оцінюють збитки хто на тисячу, хто на 6 тис. грн. Війт каже, що грошей, імовірно, не побачить ніхто.

— У вівторок у районі зібрали всіх голів місцевих рад. Сказали, що грошей уряд виділяти не буде, проблему треба вирішувати самим. Але як її вирішити, якщо коштів у нашій раді бюджетом передбачено лише до вересня?— зауважує Хамут.

Грошей уряд не виділив, — каже речник голови Івано-Франківської обладміністрації Ігор Марковський, 23 роки. — Якщо кошти так і не надійдуть, будемо шукати самі. Зараз на місцях створюють комісії, оцінюють збитки. В основному постраждалі попадатимуть під третю категорію, це п’ять тисяч гривень.

Перед липневою повінню в Обертині пройшов сильний град. 60 га городів знищило повністю. Комісія оцінила збитки в 460 тис. грн. У районі казали, як будуть гроші, — заплатять. Але доки жодний господар не отримав ані копійки.Джерело: "Газета по-українськи"
old_editor, 10.10.2008 17:20Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини