Апеляційний суд Івано-Франківської області вперше в Україні розпочав програму захисту свідків та потерпілих у кримінальних справ

Апеляційний суд Івано-Франківської області вперше в Україні розпочав програму захисту свідків та потерпілих у кримінальних справах, пов’язаних із торгівлею людьми та зі злочинами організованих бандитських груп.

В обласному та міському судах облаштували окрему кімнату з відеокамерами. Зображення людини, яка дає свідчення, виводиться на монітор. Він розміщений у залі суду. На екрані під час процесу з’являється розмитий силует. Голос змінений. Не зрозуміло, хто говорить — чоловік чи жінка. Справжнє зображення бачить на своєму моніторі тільки суддя, який веде процес. Він чує той же спотворений голос.

— Українським законодавством захист свідків передбачено, але механізму його реалізації поки що немає. Тому не лише свідки, а й потерпілі та обвинувачувані, які співпрацюють з правоохоронними органами, бояться за своє життя і не бажають говорити, — каже Павло Гвоздик, 50 років, голова Апеляційного суду Івано-Франківської області.

Аби давати свідчення, мені не обов’язково було навіть заходити до залу суду, — розказує Мар’яна, 30 років, із Городенки. — Якби не було такого способу, я нізащо не свідчила б.

Скільки коштує система, в суді не кажуть.

— По світу багато продуманих систем, як оберігати й захищати людей у суді. В Україні це все діє на примітивному рівні. Свідку на голову одягають маску й так опитують. Хіба в такому випадку можна гарантувати його безпеку? — розповідає Гвоздик. — Наше нововведення ще й вирішить проблему контактів здорових людей і хворих. Серед злочинців або свідків часто є хворі на туберкульоз чи інші недуги.

За новітньою системою захисту, в обласному суді Франківська провели п’ять засідань. У планах суддів ввести в процес електронну систему, яка контролювала б документацію та призначала суддів на процеси без втручання людини.

Джерело:"Газета по-українськи"
old_editor, 08.10.2008 12:35Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини