Виставка малярства Михайлина Штиглян

26 червня 2008 року відкрито виставку малярства Михайлина Штиглян.Місце проведення: м.Івано-Франківськ вул. Незалежності 12, (в навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття).

Українське народне малярство, добре відоме декоративним розписом, іконописом, портретним живописом, пейзажами і сягає сивої давнини. Якщо мистецтво малярства є образом стану душі художника, то дана можливість творення того образу є тим, що ми називаємо – талант.

В українському народному малярському мистецтві маємо багато прикладів коли талант малярства вихідців із простого середовища завжди викликав подив і захоплення у шанувальників образотворчого мистецтва і мистецтвознавців, своєю безпосередністю і простотою відтворення на папері чи полотні навколишнього світу, використовуючи свої виражальні можливості.

Михайлина Штиглян, народжена 26 червня 1940 року у селі Королівка Тлумацького району. Змалечку любила малювати. Але, не маючи ні фарб, ні на чому малювати, ні часу - як в селі,

«Крадькома від людей, – каже п. Михайлина – ховаючись за хату знаходила момент, щоб помалювати олівцем квіточки».

Потім роздобула акварельні фарби, не знаючи, навіть, що існують олійні. До цього привів збіг обставин. Місцевий священик дізнавшись про її малярські здібності попросив відновити дуже давню Плащаницю, фарба з якої злізла. Не маючи відповідних навиків звернулася до художників в Івано-Франківську за допомогою. Тут їй показали як натягується і ґрунтується полотно. Але вона вирішила не реставрувати, а зробити копію. Тепер її робота знаходиться у церкві і служить для використання на Великодні свята. Це була перша серйозна робота олійними фарбами. З цього часу минуло 18 років і п. Михайлина за цей час створила біля тридцяти картин, переважно пейзажі (краєвиди села) і кілька тематичних, про те що найбільш близьке і хвилює: «Голодомор», «Пастушок».

Художниця брала участь у загальних виставках в районі, області, але ця персональна виставка - перша.

old_editor, 06.07.2008 22:49Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини