РНБО розробила пакет заходів щодо протидії розповсюдженню індійського штаму коронавірусу – Радуцький

На нараді в РНБО обговорили заходи з боротьби із розповсюдженням «індійського» штаму коронавірусу в Україні. На зустріч запросили керівників міністерства охорони здоров’я, МВС, Комітету з питань здоров’я нації, вірусологів, вчених та експертів. Після тривалого обговорення були напрацьовані певні кроки, пише у Фейсбуці нардеп Михайло Радуцький.

Зокрема, вирішено запровадити обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають до України з Російської Федерації, Білорусі, Великої Британії та Португалії. Для громадян з цих країн навіть наявність сертифікату вакцинації не звільняє від ПЛР-тесту та вимоги дотримання самоізоляції. Перелік цих країн буде доповнюватись в залежності від розповсюдження «індійського» штаму. Також важливо, що тест з негативним результатом повинен бути зроблений не раніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.

Також буде встановлене обов’язкове ПЛР-тестування на пунктах пропуску з окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму.

Окрім того, рекомендовано МОЗ прискорити темпи вакцинації. Виробники вакцин AstraZeneca та Pfizer підтвердили ефективність своєї продукції щодо захворювання «індійським» штамом. Вакцина CoronoVac попередньо також ефективна з цим штамом, відповідні дослідження мають бути опубліковані днями.

Після того, як РНБО розгляне цей пакет рекомендацій, його направлять на розгляд уряду, відзначив Радуцький.

Леся, 24.06.2021 07:36Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини