Вступ до вишів, це є чи не єдиною можливістю для дітей з ОРДЛО виїхати з окупованих територій - політолог

Голосування про спрощений доступ до вищої освіти для молоді готової виїхати з окупованих територій сьогодні майже об'єднало парламент. Майже, бо тільки «найпатріотичніша» Євросолідарність не дала голосів. Очевидно, вони не розуміють потреби боротьби за молодь, створення стимулів для її виїзду, звісно, легше виключно говорити про боротьбу за розум і серце, електорально легше, про це у Фейсбуці пише політолог Олег Саакян.

За його словами, для багатьох із потенційних абітурієнтів, це чи не єдина можливість виїхати з ОРДЛО та Криму в Україну, попри всі тяготи, а подекуди через спротив батьків та оточення.

Окрім того, на думку активіста Станіслава Федорчука, кількість потенційних студентів з окупованих територій настільки мізерна, що говорити про те, що вони заберуть місця найрозумніших українських студентів з решти території - є спекуляцією, негідною навіть обговорення.

«Діти з окупованих територій не мали можливості обирати місце для свого проживання і не можуть в жоден спосіб звинувачені за те, що вони перебувають в окупації. Можливість стати студентом - це справжня нагода перевірити чи визнаємо ми всіх українських громадян гідними права на освіту і життя без російських окупаційних триколорів. Серед українців немає зайвих. Особливо серед молоді в окупації, яка має два шляхи - обрати вищу освіту та Україну або залишитися платником податків в окупаційну адміністрацію або в найгіршому випадку взяти зброю і спільно з російським окупантом воювати проти своїх братів та сестер. Наш головний ворог Російська Федерація, яка окупувала українські землі та зробила заручниками мільйони наших громадян. Нести ненависть до невинних або дезінформувати суспільство про причини та наслідки окупації, означає бути рукою Кремля», - відзначив Федорчук.

Леся, 03.07.2020 16:49Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини