В новому законі про вибори хочуть дати право СБУ ініціювати зняття із перегонів будь-якого кандидата – політолог

Цього тижня парламент має дати відповідь на питання, за якою виборчою системою обиратимемо місцевих депутатів у 2020.

За словами політолога Віктора Тарана, у партії «Слуга народу» переписують закон.

«І судячи із запропонованих ними законодавчих ноу-хау, вибори обіцяють бути веселими... Чого тільки вартує норма, що СБУ має право ініціювати зняття будь-якого кандидата у мери чи депутата, якщо запідозрить  їх у сепаратизмі, тероризмі чи зраді національним інтересам. Ще раз, зняти кандидата відбуватиметься не за рішенням суду, а згідно листа від СБУ», - пише Таран.

За його словами, зважаючи на останні переслідування інакодумаючих, можна спрогнозувати, що кандидатів від опозиційних партій зніматимуть за пост у ФБ або відосік в інстаграмі.

«Але окрім цієї «демократичної норми» законодавець приготував ще багато інших чудових новацій. Запропоновані гібридні відкриті виборчі списки, в яких лідери матимуть гарантоване прохідне місце. А запропонована Слугами народу, виборча квота (це кількість виборців, які мають набрати кандидати у депутати для просування по списку) фактично робить не можливим просування кандидатів по списку. Це дозволить захистити «спонсорів» та «друзів» партії, вбиваючи на корні ідею відкритих списків», - відзначає політолог.

На його думку, запропоновані зміни значно погіршують діючу виборчу систему, фактично забираючи у громадян право вибору депутатів, повертаючи контроль за списками до партійного керівництва.


Леся, 03.12.2019 07:52Вибір редакції

Найпопулярніші новини