Будувати свинокомплекс на межі Насташиного і Конюшок «Лемберг-Агро» наразі не має законних підстав - нардеп

В приміщенні Галицької РДА відбулась робоча зустріч за участю жителів сіл Насташиного, Конюшок, представників фірми-інвестора та підрядника, представників Івано-Франківської ОДА, Галицької РДА, сільських голів, правоохоронних органів, Держгеокадастру, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, ДАБК в Івано-Франківській області.

Підтримати законні інтереси жителів Насташиного і Конюшки приїхав і помічник нардепа Ігоря Фріса, Андрій Сторожук, який ознайомився із результатами перевірок контролюючих та правоохоронних органів.

Так, Держгеокадастр та ДАБК області підтвердили, що «фірми-інвестори» - «Захід-Буд-Бізнес» та «Лемберг-Агро» провели ряд робіт (по зняттю верхнього шару грунту, підготовчі будівельні роботи) без належних дозволів, у зв’язку із чим були оштрафовані та отримали відповідні приписи про усунення порушень.

На самому засіданні фірмі «Захід-Буд-Бізнес» представники ДАБК області намагались вручити повторний припис про усунення порушень щодо зведення капітальної огорожі, однак представник фірми відмовився їхати на місце з контролюючим органом і підписувати будь-які документи по перевірці.

Представниками контролюючих органів та Сторожуком було чітко наголошено на тому, що «Лемберг-Агро» та «Захід-Буд-Бізнес» може використовувати земельну ділянку виключно для особистого селянського господарства у відповідності до її цільового призначення.

А будівництво будь-чого, що стосується свинокомплексу чи його обслуговування, є незаконним.

В результаті були виокремлено такі рішення:
1) дано протокольне доручення на пошук альтернативної земельної ділянки для будівництва свиноферми;
2) зупинення будь-яких будівельних робіт до моменту отримання всіх дозвільних документів, оцінки впливу на довкілля, проведення громадських слухань;
3) вивчити попередній досвід аналогічної діяльності ТОВ «Лемберг-Агро» в інших регіонах країни та її вплив на життя громад регіону, де розміщені потужності фірми.

«Моя команда забезпечить повний юридичний супровід громадських слухань та обговорення впливу запланованого будівництва об’єкту. А наразі будь-які будівельні роботи, наголошую будь-які мають бути припинені», - відзначає нардеп Ігор Фріс.

Леся, 01.11.2019 08:09Фоторепортажі