Служба гірських рятувальників давно потребує реформи - нардеп

Минулих вихідних на горі Піп Іван загинули туристи. Перед тим, у січні були ще три нещасних випадки з летальними наслідками. Карпатам далеко до Гімалаїв, але смертність за рік у нас майже така сама, як в період сезону сходження на Еверест. Про це у Фейсбуці пише нардеп Віктор Балога.

За його словами, причини, через які у наших горах продовжують гинути люди, нескладні і повністю піддаються вирішенню. Він відзначає, що в Україні досі відсутній порядок відвідування групами або одноосібно гірської місцевості. Так само відсутній інструктаж та контроль за туристами, які піднімаються в гори.

«Безкінечні реорганізації штатів і низька заробітна плата у гірських рятувальників не мотивують кращих спеціалістів залишатися на службі. В системі ДСНС відсутні навчальні заклади для підготовки гірських рятувальників. У зв’язку з цим, наші спеціалісти навчаються пошуку та надання допомоги в горах самостійно. Так само самостійно хлопці шукають собі необхідне спорядження. Хоча гірських рятувальників у нас не так багато і забезпечити їх всім необхідним - це для держави копійки», - говорить Балога.

Окрім того, він звертає увагу на те, що у рятувальників відсутні сучасні засоби пошуку людей. Якби у них були засоби фіксації місцезнаходження мобільного телефону того, хто потребує допомоги, всі операції проходили би в рази швидше і ефективніше. Також депутат говорить, що гелікоптер залучається для пошуку заблукавших туристів вкрай пізно, як правило на третю добу. Коли вірогідність знайти людину живою менша, ніж у перші години.

«Служба гірських рятувальників давно потребує реформи. В той час, як патрульним, нацгвардійцям замовляють одяг, спорядження, техніку, про гірських рятувальників навіть думати ніхто не хоче. Я вважаю, що це не справедливо і не чесно. Закликаю міністра Авакова звернути особливу увагу на гірських рятувальників і знайти в бюджеті МВС ті копійки, які потрібні, щоб забезпечити хлопців усім необхідним», - відзначив Балога.

Леся, 26.02.2019 08:56Вибір редакції

Найпопулярніші новини