Ведеться планомірна робота по виведенню Мураєва «у вищу лігу» - політолог

Останнім часом йде систематична робота по введенню нардепа Євгена Мураєва у «вищу лігу» української політики, про це у Фейсбуці пише політолог Петро Олещук.

«Нічого нового - лише класика. Спершу з'являються рейтинги, де він згадується серед "перших". Це аби включити в обговорення ЗМІ та "експертне середовище", аби вони почали обговорювати, і ім'я лишилося "на слуху". Далі настає другий етап - "хайп", тобто посилена розкрутка прізвища серед мас довкола скандальної теми. Чому скандальної? Бо скандали усім найбільше цікаві. Так от, все це є у випадку Мураєва. Питання лише: «навіщо?», - пише Олещук.

За його словами, ні для кого не є секрет, що найуспішніша політтехнологія в Україні - залякування конкурентами та опонентами. Саме таким чином був переобраний на другий термін Леонід Кучма, але використовували цю технологію не лише його радники. Тобто, для  президента Петра Порошенка потрібен зручний опонент у другому турі. І, схоже, шукають цього опонента «на Сході», - вважає експерт.

«Мабуть, першопочатково кандидатом-опонентом номер один розглядали лідера "Оппоблоку" Ю. Бойка. Але він має з цієї точки зору і виразні недоліки. По-перше, досить хитрий та обережний політик, що не робить якихось дуже контраверсійних заяв. По-друге, уникає тем, які "цікаві" для оточення президента, зосереджуючись на економічних питаннях. Коротше кажучи, неоднозначний опонент. "А раптом ще і йому програємо", - виникла думка у якійсь політтехнологічній голові. Так що Бойка, схоже, опосередковано визнали приналежним до топ-політиків. Ні, тут треба зі 100 % результатом. Тому, схоже, взялися за розкрутку Мураєва, який необхідні заяви робить з легкістю, викликаючи бурю суспільного обурення. Його функція саме така - викликати обурення. Ну і робити все, аби для патріотичного електорату на його фоні навіть Пашинський виглядав Архангелом Михайлом», - пише Олещук.

Він відзначає, що влада, якби хотіла «розчавити» Мураєва, діяла би по-іншому.

«Нічого б не заявляли. Просто прибуло б "маски-шоу" на всі його підприємства. Взяли б кілька десятків його найближчих соратників включно з бухгалтерами, і почали їх "пресувати" у СІЗО, поки не зібрали б досить матеріалів. Швидко б внесли подання до ВР, а тим часом перейшли би до розкуркулення фігуранта. Через тиждень у нього б не залишилося нічого. Дивись "кейс Онищенка". Але Онищенко був особистим ворогом президента, а тут реальною ворожістю і не пахне», - вважає Олещук.

Леся, 11.06.2018 08:52

Loading...
Loading...