Політолог про соціологічні дослідження: Жоден політик і партія не має підтримку більше 20%, це – погано

У разі проведення виборів до Верховної Ради найближчим часом до неї потраплять партії «БПП-Солідарність» (13,6%), «Батьківщина» (10%), «Громадянська позиція» (8,9%) та «Опозиційний блок» (8,6%). Долають прохідний бар’єр також партія «За Життя» Вадима Рабіновича (6,8%), «Радикальна партія» (6,5%) та «Самопоміч» (5,9%). Об’єднання правих партій може набрати 4,2% голосів українців. Про це говориться у дослідженні Центру Разумкова.

Якщо би президентські вибори відбулися найближчим часом, то у першому турі найбільшу кількість голосів зібрав би діючий президент Петро Порошенко. За нього би проголосувало 14%.

За лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко свої голоси готові віддати 8,4% виборців.

Також українці готові голосувати за лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, лідера «Опозиційного блока» Юрія Бойка та голову «Радикальної партії» Олега Ляшка. Їх би підтримало відповідно 7,2%, 6,8% та 6,3% виборців.

Окрім того, 6,6% українців готові підтримати кандидатуру співака Святослава Вакарчука, якщо би він взяв участь у президентських виборах.

За словами політолога Віталія Бали, рейтинги показують низьку підтримку діючих партій та політиків в Україні. Про це він написав у Фейсбуці.

 «Жоден з політиків, як і політична партія не має підтримки більше 20%. А це погано для країни», - відзначив політолог.

Проте, за його словами, це зовсім не означає, що найближчим часом має з’явитися новий політик. 

Леся, 23.10.2017 16:55