Якщо правки не підтримає профільний комітет, то я не готовий голосувати за «медичну реформу» - нардеп

Народний депутат від Прикарпаття Юрій Соловей пояснив чому «утримався» при голосуванні за медичну реформу.

«Перш за все хочу зазначити, що медична реформа вже давно потрібна суспільству, але за гарним словом "реформа" має бути покращення, а не погіршення життя людей. Коротко основні зміни:
1. Створюється окремий Центральний орган виконавчої влади "Національна служба здоров'я" (НСЗ), яка буде розпорядником 80 млрд гривень щорічно. 
2. Змінюється система фінансування:
- первинна ланка (ФАПи, амбулаторії, поліклініки, тощо), яка сьогодні фінансується за рахунок медичної субвенції органам місцевого самоврядування з розрахунку на одного жителя, який проживає на їх території буде фінансуватись ЦОВВ НСЗ напряму кожному сімейному лікарю, який матиме персональний контракт з НСЗ працюватиме на визначеній території та матиме 2000 пацієнтів;
- вторинна та третинна ланки, які сьогодні фінансується місцевими бюджетами через механізм медичної субвенції з розрахунку на одного жителя перейдуть на контракти з ЦОВВ НСЗ по принципу "пацієнт-гроші"», - пише у Фейсбуці нардеп.

За його словами, він же і профільний комітет мають іншу думку із приводу реформи.

«Моя ж пропозиція, доречі, яка концептуально збігається з позицією профільного комітету охорони здоров'я полягає в наступному:
1. Місцеві громади набагато більше зацікавлені в наданні якісної медичної послуги на місцевому рівні ніж чиновник в Києві. Саме тому фінансування цієї послуги має здійснюватись за принципом медичної субвенції місцевим бюджетам з розрахунку на одного жителя виходячи зі специфіки проживання (гірські території, тощо). Плюс це відповідає стратегії децентралізації, коли більшість об'єднаних територіальних громад тому і об'єднувались, щоб отримати медичну субвенцію та значно підвищити якість цієї послуги ніж коли вона раніше надавалась централізовано. 
2. Послуги щодо лікування на вторинному та третинному рівні (районні, обласні лікарні та спеціалізовані заклади) повинні оплачуватись страховою компанією в якій застрахована людина. При цьому мінімальний пакет медичних послуг (їх фінансовий розмір) повинен гарантуватись державою, через механізм субвенції органам місцевого самоврядування, які повинні забезпечити страхування людей, які проживають на визначеній території. 
Готую відповідні поправки. Якщо вони не будуть підтримані профільним комітетом я не готовий підтримати так звану «медичну реформу», - написав нардеп.

Леся, 09.06.2017 09:40Вибір редакції

Найпопулярніші новини