Марцінків отримав вимоги від уповноваженого ВР з прав людини

Представник Уповноважений ВРУ з прав людини  - начальник Управління з питань дотримання права на інформацію та права на звернення Ірина Кушнір надіслала вимоги до Голови Івано-Франківської міської ради, міського Голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа у зв'язку зі скаргою членів Коаліції "Прозорі Ради" Кицюка Максима та Зелінської Христини щодо порушення Івано-Франківською міською радою права на доступ громадян до публічної інформації. За скаргою заявника відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

Про це повідомляють у спільноті Прозорі Ради: Івано-Франківська область.

«У вимогах до Голови Івано-Франківської міської ради зокрема вказані чіткі визначення оскаржуваного порушення права на доступ до інформації, а також перераховані вимоги, серед яких є надання завірених копій документів, що підтверджують відповідне оприлюденння проектів рішень на офіційному веб-сайті Івано-Франківської міської ради у разі відповідного оприлюднення; вимога забезпечити вжиття належних заходів щодо розміщення інформації, обов'язкове оприлюднення якої визначається статтею 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", на офіційному веб-сайті Івано-Франківської міської ради відповідно до вимог закону; вимога надання пояснень секретаря Івано-Франківської міської ради  Савчук Оксани Василівни щодо стверджуваного заявниками правопорушення; вимога надати персональні дані Савчук О. В., копію посадової інструкції або положення про відповідний структурний підрозділ з метою вирішення питання про наявність підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення; вимога вжити заходів з метою недопущення аналогічних правопорушень у майбутньому. 
Про результати розгляду вимог Представника Уповноваженого необхідно повідомити в термін до 01 лютого 2016 року. Додатково, в офіційній відповіді зазначено нагадування, що відповідно до статті 188-40 КУпАП невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представників Уповноваженого ВР України з прав людини тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Члени коаліції "Прозорі Ради" й надалі відслідковуватимуть виконання взятих на себе підписантами меморандумів зобов'язань та у разі повторення порушень - оскаржуватимуть такі дії», - сказано в повідомленні.

 

Леся, 21.01.2016 13:36Вибір редакції

Найпопулярніші новини