На Прикарпатті є небезпека сходження лавин

 2 грудня в зв’язку з снігопадами, у високогір’ї  Івано-Франківської області лавинонебезпечно.

Про це повідомляють в прес-службі обласного МНС.

 Як зазначають фахівці, снігові лавини активізуються насамперед на крутих пригребеневих схилах. Під час сходження швидкість снігової лавини досягає до 100 кілометрів на годину, вона захоплює на своєму шляху все більшу кількість снігу.

Рятувальники застерігають любителів зимового відпочинку на період лавинної небезпеки утриматися від походів у гори.

Проте, якщо поїздки уникнути неможливо, попередьте близьких та знайомих, куди, з ким та на який період ви вирушаєте в подорож. Якщо ви збираєтеся у похід, узгодьте свій маршрут зі співробітниками рятувального відділення, яке знаходиться у тій місцевості, куди ви прямуєте.

 Пішоходи й водії повинні мати із собою мінімальний запас води (краще гарячої) та їжі на 1-2 доби, сірники (або альтернативний спосіб видобутку вогню), карту місцевості, заряджений телефон, теплий одяг, ковдру, мотузку, аптечку.

Сьогодні  на території Івано-Франківщини  функціонує 7 гірських пошуково-рятувальних відділень Управління державної служби з надзвичайних ситуацій області куди, у випадку необхідності, можна звернутися за допомогою. Гірські пошуково-рятувальні відділення знаходяться в місті Івано-Франківську та на території Косівського, Верховинського, Долинського, Рожнятівського районів та Яремчанської міськради.  

 

Леся, 02.12.2015 08:57Вибір редакції

Найпопулярніші новини