Дестабілізація на Сході: ключові питання і відповіді - заступник секретаря РНБО

Що відбувається в східних регіонах?

- Це ні що інше, як Другий етап російської агресії проти України. Фактично, проти України системно ведеться війна з боку Російської Федерації, спрямована на ослаблення та розчленування країни.

Які завдання ставить перед собою Росія?

- Захоплення адміністративних будівель та об"єктів критичної інфраструктури терористичними сепаратистськими групами, проголошення відокремлення регіонів та приєднання їх до РФ.

- Дестабілізація політичної та економічної ситуації.

- Зрив виборчого процесу.

- Підривання влади в Києві, аби ситуація стала абсолютно некерованою і потребувала зовнішнього управління, без врахування позиції України. Росія прагне створити враження України як failed state

Росія пробує відтворити на Сході сценарій Майдану, і в такий спосіб – порівнюючи сепаратистів з самоорганізованими ідеологічними групами – домогтися зміни влади та проголошення "незалежності". Далі – просити військової допомоги РФ.

Хто це робить?

- Інструментом для виконання завдань РФ є спеціально підготовлені сепаратистські групи, які координуються російськими спецслужбами. Їхні дії, зокрема використання зброї та проголошення завданням повалення конституційного ладу, де факто є різновидом тероризму.

Які основні проблеми виявила минула неділя?

- Правоохоронні структури на місцях пасивні у протидії сепаратистам.

- Так звані "місцеві еліти" відверто підігрують сепаратистам.

Що робить влада?

- З огляду на вищеозначені проблеми потрібен час для переведення спецпідрозділів з інших регіонів. Їх переводять для виконання необхідних для протидії сепаратизму заходів.

- Керівники ключових силових відомств на місцях координують проведення антитерористичних операцій в проблемних регіонах, аби відповідь була ефективною.

- Посилює охорону східного кордону.

- Верховна Рада завтра розгляне, і сподіваюся схвалить, цілий комплекс адекватних антисепаратистських заходів.

Що обнадіює?

- Сепаратистські групи не користуються активною підтримкою місцевого населення, яке серйозно занепокоєне загрозою дестабілізації і перетворення їхніх областей в невизнані анклави.

- Як показує аналіз ситуації, без підтримки російських військ, шансів на "кримський сценарій", сепаратисти на Донбасі не мають.

Вікторія Сюмар, заступник секретаря РНБО.

Леся, 07.04.2014 17:10



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини