Розвідка США: імовірність вторгнення Росії у східну Україну вища

Військова розвідка США повідомила Конгресу, що ймовірність військового вторгнення Росії на територію східної України вища, ніж вважали раніше.

Про це кореспонденту CNN у Пентагоні Барбарі Стар розповіли дві офіційні особи, побажавши залишитися неназваними.

Чиновники зазначили, що впевненості в такому розвитку подій немає, але в останні 3-4 дні були "тривожні ознаки".

"Це змінило нашу думку вбік того, що ймовірність подальшого російського вторгнення більш імовірна, ніж це вважалося раніше", - сказав один із чиновників.

Члени комітету зі збройних сил Палати представників від республіканців у середу ввечері направили лист у Білий дім, висловивши занепокоєння з приводу цих загроз.

Американська розвідка вважає, що російські війська будуть рухатися в напрямку трьох міст України: Харків, Луганськ і Донецьк, – щоб з'єднати сушею свою територію з Кримом.

Російські війська на цей час розмішені у Ростовській, Курській і Білгородської областях, донесла розвідка США. На кордоні з Україною зосереджено понад 30 тисяч солдат РФ, готових до "кидка".

Крім того, у стан мобілізаційної готовності приведені підрозділи, розташовані в глибині російської території.

У комітеті зі збройних сил Палати представників не виключають і кидка в Придністров’я, і спроби захопити території в країнах Балтії.

Генерал Філіп Брідлав, який командує силами НАТО, сказав конгресменам, що зосереджених біля  кордонів російських сил для цього достатньо.

Леся, 27.03.2014 09:56