Юлія Тимошенко: Україна і світ мають діяти невідкладно і злагоджено для зупинення агресії Росії

                                                 Звернення Юлії Тимошенко: 

Росія щойно зробила черговий акт залякування України гучними заявами та рішеннями про війну. Таким чином Росія хоче вбити незалежність України, примусити нас до капітуляції. 

Ми - мирний народ, ми мирна країна, але якщо зараз ми приймемо ультиматум Росії - ми втратимо свою країну. 

Я пропоную діяти, але зберігати повній спокій та не приймати нав'язану Росією агресію і діяти за її планами, загострюючи ситуацію. Вони хочуть війну за сценарієм Абхазії та Осетії в Грузії. 

Я пропоную наступний план дій: 

Засідання Верховної Ради має бути скликане негайно. На ньому мають бути ухвалені такі рішення: 

Перше. Прийняти звернення до Ради безпеки ООН з проханням негайно скликати в Києві Раду безпеки ООН. 

Друге. Прийняти звернення до Європейського Союзу з пропозицією екстрено зібрати Раду Міністрів ЄС або саміт ЄС у Лівадійському палаці в Криму. 

Третє. Ухвалити звернення до Європейського Союзу з пропозицією невідкладно, упродовж декількох днів, підписати з Україною Угоду про асоціацію, яка вже пройшла всі необхідні попередні процедури і повністю готова до реалізації. 

Четверте. Прийняти рішення, яке підтвердить негайну готовність України на підписання Угоди з ЄС.

П'яте. Прийняти звернення до країн західного світу з вимогою негайно взятися до виконання умов Будапештського меморандуму про гарантії безпеки, враховуючи знаходження на території України об'єктів ядерної енергетики. Нам не потрібна війна, нам потрібна стратегія стримування агресії, яка буде застосована демократичним світом. І така стратегія сьогодні спрацює. 

Україна зараз мусить стати місцем зібрання всього демократичного світу. 
Ми мусимо зробити так, що якщо Росія збереться стріляти в Україну, то вона мусить знати, що в ці хвилини вона буде стріляти в увесь демократичний світ, який в цей час буде знаходитися в Україні. 

Україна ціною крові своїх кращих синів здобула право бути вільною, європейською та демократичною країною і ми просимо світ захистити це наше право, виборене такою важкою ціною. 

Наголошую: Україна і світ мають діяти невідкладно і злагоджено, щоб зупинити небачений прояв агресії з боку Росії та зберегти територіальну цілісність України, гарантовану міжнародним правом. 

Європа і світ не мусять зрадити пам'ять українських героїв, які загинули під європейськими прапорами, виборюючи європейське майбутнє. 

Я звертаюся до всіх громадян України зберігати спокій та впевненість в мирному врегулюванню цієї складної ситуації. 

Я прошу всіх українців об'єднатися в цей складний момент. Наша головна зброя - повний спокій. Ми всі працюємо на дипломатичному рівні та переможемо. 

Усе буде добре! 

Слава Україна! 

Юлія Тимошенко 

Леся, 01.03.2014 22:45Вибір редакції

Найпопулярніші новини