Впало одне – верхівка з лівого стовпа брами Потоцьких, де була закріплена верхня металева решітка - Марценюк

Сильний вітер, дощ та град не зруйнували в’їзну браму палацу Потоцьких. Насправді її розібрали ще задовго до того, як у місті розгулялася негода, обвалилася тільки невелика частина об’єкту.

Про це під час прес-конференції повідомив генеральний директор компанії «МонолітТрансБуд», яка виконує реставраційно-відновлювальні роботи Володимир Марценюк.

«Впало одне – верхівка з лівого стовпа, де була закріплена верхня металева решітка. Вся інша цегла розібрана нами. Реставраційний проект передбачає переборку конструкції, тобто пошарово знімається цегла, а після того відновлюється конструкція відповідно до технології періоду в який вони зводилася та під наглядом науковців», - пояснив Володимир Марценюк.

Маскарони, які є головними елементами браму, були демонтовані і зараз фахівці приступили до їх реставрації. Як зазначив Володимир Марценюк, вдалося зберегти 50 % автентичної цегли, проте решта – буде що за складом, що за технологією виготовлення відповідати усім вимогам.

На разі важко сказати, коли будуть завершені всі роботи, адже під час аналізу брами з’ясувалося, що глибина руйнації є значно більшою, ніж передбачалося. Попередня вартість кошторису складала 580 тисяч гривень.

Леся, 02.08.2012 18:17Фоторепортажі