Позачергова сесія обласної ради вважає новий мовний закон таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області

5 липня 2012 року відбулася позачергова шістнадцята сесія Івано-Франківської обласної ради.

Враховуючи, що прийняття законопроекту "Про засади державної мовної політики в Україні" відбулося з грубим порушенням Конституції та законодавства України, зважаючи на позицію громадськості області щодо цього питання та беручи до уваги висновки постійної комісії обласної ради з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада схвалила звернення про невизнання законопроекту "Про засади державної мовної політики в Україні".


Рішенням позачергової сесії вирішено також звернутися до політичних партій та громадських організацій ініціювати збір підписів за припинення повноважень Президента України В. Януковича.


Депутати обласної ради вважають небажаною участь у сесіях Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання народних депутатів України І. Зварича, В. Личука, В. Келестина та В. Чуднова, які є мешканцями Івано-Франківської області і проголосували за прийняття вищевказаного закону, та вирішили не запрошувати їх до президії.


Депутатський корпус обласної ради вимагає припинення членства в Партії регіонів керівництва обласної державної адміністрації та її голови М. Вишиванюка. У разі невиконання цієї вимоги обласна рада ініціюватиме на черговій сесії обласної ради розгляд питання про недовіру голові облдержадміністрації. Окрім того, депутати вимагають негайного звернення голови облдержадміністрації до Президента України із пропозицією накласти вето на вказаний закон.


Сесія обласної ради підтримала ініціативу Олександра Сича й доручила виконавчому апарату обласної ради розробити та подати на розгляд чергової сесії проект Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області.

 

Леся, 06.07.2012 16:03Вибір редакції

Найпопулярніші новини