Розбудові флоту допомагає Прикарпаття

   Упродовж тижня на Прикарпатті перебувала делегація Військово-Морських Сил Збройних Сил України на чолі з начальником Очаківського військового гарнізону, командиром арсеналу капітаном першого рангу Віталієм Харченком. Ця поїздка співпала в часі з Днем хіміка, а відтак – з Днем Калуша, прикарпатським містом, яке з давніх часів і до сьогодні називають містом хіміків. Калуш – одне з основних міст, з яким українських моряків повязують тісні дружні звязки. Тож делегація моряків на запрошення мера міста Ігоря Насалика побувала на святі і взяла участь в урочистому молебні та засіданні міськвиконкому з нагоди 575-ї річниці міста Калуша.

– Співпраця моряків і Прикарпаття має вже свою історію і традиції, - зазначив на зустрічі делегації з представниками міської влади Калуша та громадськості цього районного центру командир арсеналу капітан першого рангу Віталій Харченко.  – Адже наші дружні шефські зв’язки тривають понад 17 років. Тому можна сказати, що Івано-Франківська область стояла біля витоків розбудови морської міці нашої держави. Особисто я  вперше приїхав на Прикарпаття ще капітан-лейтенантом, а тепер я вже капітан першого рангу. І з кожним роком наша співпраця лише міцніє, а людські стосунки лише тіснішають. Найкращий контакт маємо з Рожнятівським та Калуським районами області, а також з самим містом Калуш. Завдяки шефській допомозі прикарпатців ми змогли значно покращити побутові умови військовослужбовців нашої частини, створити належні робочі місця тощо. Адже на забезпечення живучості та безпеки військових частин кошти завжди виділяються, але на турботу про людей, на жаль грошей не вистачає. Тому ми неодноразово звертались до вас по допомогу, і тепер моряків гріють дахи з карпатського лісу, затишок в приміщеннях створюють шпалери та підлоги, виготовлені на калуських підприємствах. Ми глибоко цінуємо і шануємо вашу допомогу. Тому вирішили приїхати подякувати і нагородити кращих керівників та підприємців, котрі співпрацюють з нами.

Варто сказати, що калушани надзвичайно тепло приймали морських офіцерів.

– Ми дуже горді з того, що долучаємось до почесної місії в розбудові і підтримці наших Збройних Сил, - зазначив у відповідь міський голова Ігор Насалик. – Підприємці нашого регіону добре розуміють потреби морських сил і намагаються допомагати, чим можуть. А також нам приємно, що наші вояки приходять до нас не тільки в роботі, але й розділити радість з нагоди дня народження нашого славетного міста.

Після урочистостей у міському Будинку культури представників делегації запросили на центральну площу міста, де відбувались гуляння на честь 575-річчя Калуша. Керуючому делегацією навіть довірили традиційно-почесну місію – врізати перший шмат запеченого на вуглях святкового кабана. Та найбільше захоплення у місцевих жителів викликав той факт, що командир очаківського арсеналу капітан першого рангу Віталій Харченко не тільки вправно володіє українською мовою, а ще й зумів з першого разу заграти на традиційному гуцульському інструменті – трембіті.

 Так само гостино зустрів делегатів ВМС і голова Рожнятівської РДА Микола Філіпович. Під час нетривалої подорожі районом командир арсеналу та інші члени делегації зустрілися з представниками підприємств, головами різноманітних організацій, з якими обговорили плани та уклали конкретні договори про співпрацю.

Делегацію ВМС прийняв також голова Івано-Франківської області Михайло Вишиванюк.

   - Вважаю,  дуже добре, що в цьому році ми у співпраці з представником регіонального медіа-центру започаткували відвідування частин флоту прикарпатськими журналістами, - наголосив голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. – Ми, очевидно, продовжимо цю практику, адже це важливо, коли приїжджає телебачення з Прикарпаття і знімає юнаків, які чесно і сумлінно служать Батьківщині, охороняючи її морські кордони. Це корисно і батькам знати, що їхні діти не кинуті напризволяще, що ними опікуються, що в армії, не залежно від регіональної приналежності, з повагою ставляться до всіх. І саме головне –такі програми дуже корисні для тих хлопців, що збираються йти в армію. Я хочу, щоб молоді прикарпатці мали бажання йти служити до Військово-Морських Сил. Я звертаюсь до вас, як до представника ВМС, а також до офіцера регіонального медіа-центру, який відповідає за Івано-Франківську область, найближчим часом створити список військових частин, де контрактниками чи військовослужбовцями строкової служби служать юнаки з нашого регіону. Адже Прикарпаття має взяти їхнє перебування на флоті на окремий контроль. Я вважаю, що Івано-Франківщина може взяти на себе як моральну, так і інші види підтримки наших хлопців. Таким чином співпраця між нашою областю і флотом стане більш живою. Крім цього, я хочу, щоб налагодилась співпраця між моряками і прикарпатськими ветеранськими організаціями. Адже це сприятиме позитивній мотивації молоді до служби. Стосовно шефської допомоги, то прошу від імені флоту скласти список того, чим наша область може вам допомогти в цьому році. І ми докладемо всіх зусиль, щоб шефська допомога була надана вам у повному обсязі.

Потрібно наголосити, що лише за минулий рік Івано-Франківська область надала допомоги Військово-Морським Силам Збройних Сил України на майже півмільйона гривень. За ці кошти було проведено ремонт та облаштування казарм і службових приміщень частин ВМС. Наприкінці зустрічі капітан першого рангу Віталій Харченко нагородив голову Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка відзнакою начальника Очаківського військового гарнізону – почесним хрестом «За сприяння».

– Кожного свого візиту я традиційно вражений гостинністю та щирістю прикарпатців, - підсумував капітан першого рангу Віталій Харченко. – Сподіваюсь, що наша співпраця буде лише поглиблюватись. І від імені всіх моряків запрошую прикарпатців до нас у гості на день Військово-Морських Сил.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Леся, 30.05.2012 09:42Фоторепортажі